Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області надали роз’яснення щодо питання визначення робочих місць, які підлягають атестації робочих місць та особи, яка несе відповідальність за її проведення.

 

 


Головним державним інспектором відділу з питань експертизи умов праці управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Оленою Шаровою було надане роз’яснення питання щодо визначення робочих місць, які підлягають атестації робочих місць та особи, яка несе відповідальність за її проведення.

На вищезазначене питання було надане наступне роз’яснення головним державним інспектором відділу з питань експертизи умов праці управління з питань праці Оленою Шаровою.  Згідно вимог п.п. 1 та 2 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці  затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.09.92 р. N 41 (Із змінами і доповненнями, внесеними роз'ясненням Міністерства праці України, Міністерства охорони здоров'я України від 22 березня 1993 року N 06-960) основною метою атестації є регулювання відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу в несприятливих умовах.

Періодичність атестації встановлюється підприємством у колективному договорі, але не рідше одного разу на 5 років. Атестації підлягають робочі місця, на яких технологічний процес, обладнання, використовувані сировина і матеріали можуть бути потенційними джерелами шкідливих і небезпечних факторів. Для виробництв, робіт, професій та посад, для яких у списках № 1 і 2 виробництв, робіт, професій посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, передбачено показники умов праці. Атестацію проводять тільки за цими показниками.

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника (власника) підприємства, організації.


20.10.2020 |

Повернутись назад