Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Стан охорони праці та промислової безпеки в частині безпечної експлуатації електроустановок споживачів та безпечної експлуатації контактної мережі під час провадження господарської діяльності в структурних підрозділах ПАТ «Кривбасзалізрудком», були одним з пріоритетів  в ході позапланової перевірки підприємства.

 

 


Позаплановим заходом державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності було охоплено електрогосподарство шахт «Терновська», «Гвардійська», «Родіна» та «Жовтнева», починаючи від схем електропостачання підземних електроустановок, стану та обслуговування електромереж у виробках та завершуючи комплектацією ЗІЗ працівників електротехнічних служб.

Головними критеріями оцінювання для фахівців Криворізького гірничопромислового управління Головного управління Держпраці у  Дніпропетровській області були додержання підприємством вимог нормативно-правових актів з охорони праці, зокрема: Правил безпеки під час розробки родовищ рудних та нерудних корисних копалин підземним способом (НПАОП 0.00-1.77-16), Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів (НПАОП 40.1-1.21-98) та Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів.

Так державними інспекторами виявлені порушення при веденні технічної документації підземних підстанцій, не дотримання графіків ремонтів та планово-профілактичних робіт електрообладнання, недокомплектація пристроями автоматичного відключення напруги.

Зафіксовано непоодинокі випадки експлуатації зношеного контактного проводу, обірваних підвісок контактних мереж та пошкодження провідних ізоляторів. Не в повному обсязі виконуються графіки комплексних та цільових перевірок стану електробезпеки. Мають місце порушення в частині допуску до робіт осіб не відповідної кваліфікації та несвоєчасного навчання електротехнічних та електротехнологічних працівників тощо.

В процесі самої ж перевірки, фахівцями Держпраці проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота щодо найбільш ефективних способів дотримання працівниками законодавства про охорону праці, промислову безпеку та робота щодо профілактики і пом’якшення наслідків поширення COVID-19 на робочому місці.

Нагадуємо:
На виконання окремого доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 09.09.2020 № 38005/0/1-2, починаючи з 10.09.2020р. та впродовж тижня, фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області перевіряли додержання законодавства про охорону праці, у тому числі щодо своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати, мінімальних гарантій в оплаті праці, індексації заробітної плати, забезпечення працівників засобами індивідуального захисту, проведення атестації робочих місць, додержання вимог законодавства у сфері промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, державного гірничого нагляду, а також вимог з безпеки під час ведення гірничих робіт, використання гірничошахтного та електротехнічного обладнання, шахтного (рудникового) транспорту та підйому, вимог до вивітрювання та протиаварійного захисту гірничих виробок у структурних підрозділах ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», а саме на шахтах: «Терновська», «Гвардійська», «Родіна», «Жовтнева».


05.10.2020 |

Повернутись назад