Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

На Криворіжжі активно триває робота з проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері охорони праці, техногенної та пожежної безпеки суб’єктами господарювання, які зберігають аміачну селітру для застосування у виробничому процесі.

 

 


Зокрема, відповідні заходи контролю тривають на підприємствах гірничодобувної промисловості, де аміачну селітру використовують в промисловому виробництві вибухових сумішей для підривання і полегшення розробки гірської породи при видобутку корисних копалин.

Наразі, інспекторським складом Криворізького гірничопромислового управління ГУ Держпраці у Дніпропетровській області проведено позапланові перевірки на ПАТ «АрселорМітал Кривий Ріг», ПрАТ «Інтервибухпром» та на чотирьох шахтах ПАТ «Кривбасзалізрудком».

Серед основних питань на яких концентруються фахівці Управління, це вимоги Правил охорони праці при переробці та зберіганні аміачної селітри насипом (НПАОП 0.00-1.44-09). Перевіряють проведення ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки; декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки; наявність плану локалізації і ліквідації аварій; наявність проектної документації на склади; застосування пристроїв блискавкозахисту і захисного заземлення будівель, споруд та устаткування; використання електроустаткування у вибухозахищеному виконанні; наявність та працездатність систем вентиляції; проведення атестації робочих місць за умовами праці та спеціального навчання працівників тощо.

За результатами позапланових перевірок підприємства отримують відповідний Акт із зазначеними виявленими порушеннями на підставі якого зобов’язані вжити заходів по їх усуненню та попередженню надзвичайних ситуацій

До відома:
Позапланові заходи контролю проводяться на виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 06.06.2020 № 33547/0/1-20 у відповідності з підготовленим Держпраці графіком перевірок та триватимуть до 10 вересня поточного року.


01.09.2020 |

Повернутись назад