Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Впродовж тижня при Криворізькому гірничопромисловому управлінні Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області тривала робота з розгляду Планів розвитку гірничих робіт у кар’єрах та шахтах підприємств на II півріччя 2020 року.

 

 

 


Свої Плани розвитку представляли підприємства з підземним та відкритим способами видобутку корисних копалин, серед яких: ПАТ «Кривбасзалізрудком», ПрАТ «Інгулецький ГЗК», ТОВ «Мотронівський ГЗК», ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля», АТ «Марганецький ГЗК» та ДП «Східний ГЗК» .

Розгляд планів проходив за участі фахівців Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, керівників та провідних фахівців шахт і комбінатів, спеціалістів Криворізького експертно-технічного центру, представників Державного воєнізованого гірничорятувального загону та фахівців проектних організацій.

Враховуючи протокольні рішення попередніх нарад з погодження Планів розвитку гірничих робіт, представники підприємств звітували про їх виконання, презентували свої основні виробничі показники та показники заплановані на II півріччя поточного року з урахуванням створення належних та безпечних умов праці.

Так, в процесі розгляду, робоча група зосереджувала увагу на спільних для більшості вищезазначених підприємств питаннях, відповідно профільним фахівцям комбінатів необхідно було обґрунтувати шляхи і терміни їх вирішення.

Тож, фахівців Держпраці цікавила організація систематичного контролю за: станом шахтних стволів та кріпленням гірничих виробок, станом армування (розстрілів та провідників), підйомних машин, вентиляційних установок, копрів, надшахтних комплексів, тощо.

Обговорили стан стійкості укосів відвалів і бортів кар’єрів, відповідності параметрів робочих площадок, берм безпеки та транспортних берм нормам проектування та вимогам правил безпеки. Не оминули увагою показники розкривних робіт у їх відповідності до проектів.

Тут же, нагадали про обов’язкову наявність дозвільних документів: спеціальних дозволів на користування надрами, актів про надання гірничих відводів, дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, та ін.

Не менш актуальне питання - експертне обстеження устаткування підвищеної небезпеки, яке відпрацювало граничний строк експлуатації . Слід зазначити, що спільною проблемою для всіх підприємств залишається знос основного технологічного фонду, яке на сьогодні становить близько 60%. Тож, своєчасне експертне обстеження (діагностування) є запорукою попередження виникнення аварійних ситуацій.

На контролі фахівців Держпраці дотримання вимог безпеки під час ведення вибухових робіт та використання вибухових речовин промислового призначення. Підіймаючи данні питання не оминули увагою організацію процесів провітрювання та вентиляцію в цілому.

Членів комісії цікавили питання забезпечення якісного та своєчасного геолого-макшейдерського обслуговування гірничих робіт, зокрема контролем за пустотами, їх погашенням (заповненням) та контролем стану огородження зон можливого воронкоутворення.

Поза увагою не лишилися питання надійності протипожежного захисту, у тому числі забезпечення пожежонебезпечних об’єктів системами пожежної сигналізації та автоматичного пожежогасіння.


 

 

 

 

 

 

 


26.06.2020 |

Повернутись назад