Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області вважає за необхідне повідомити, що на території Дніпропетровської області збільшилася кількість випадків несанкціонованих втручань в систему газопостачання.

 

 


Згідно вимог «Правил безпеки систем газопостачання», затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015г. № 285 (далі по тексту - Правила), заміна газового обладнання виконується за заявою власника (орендаря (наймача)) до газорозподільного підприємства господарюючим суб'єктом, що має дозвіл на виконання зазначених робіт, видане центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Зокрема п. 3.2. Правил передбачено, що власник (балансоутримувач та / або орендар (наймач)) має забезпечити утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України. Також, власник (балансоутримувач та / або орендар (наймач)) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими і вентиляційними каналами.

Але, всупереч вимогам державних нормативних актів і здоровому глузду, деякі абоненти самовільно або залучаючи до виконання цих робіт малокваліфікованих фахівців та випадкових осіб, проводять установку, переміщення і заміну газового обладнання. Не маючи ніякої технічної освіти і поняття про систему газопостачання, вони наражають на небезпеку себе та оточуючих мешканців будинку.

Одним з поширених видів порушень вимог Правил є самовільна заміна мешканцями газових проточних водонагрівачів. При виконанні таких робіт деякі громадяни просто плутають труби і замість газопроводу підключаються до водопровідної системи.

Тільки у червні були виявлені факти несанкціонованого встановлення проточних газових водонагрівачів в м. Дніпро за адресами:
•    провулок Альпійський, 18А;
•    вулиця Леоніда Стромцова, 3;
•    проспект Богдана Хмельницького, 5.

Внаслідок непрофесійних дій «майстрів на всі руки», які при заміні газової колонки плутають входи газу і води, приводили до потрапляння води в газопроводи. В результаті чого було припинено подачу газу жителям 165 квартир багатоповерхових житлових будинків.

Кожному користувачеві газового обладнання необхідно пам'ятати, що газ - це джерело підвищеної небезпеки і всі дії з ним пов'язані, повинні проводити тільки фахівці - представники спеціалізованої організації.

Дотримання «Правил користування газовими приладами» робить газ безпечним видом палива і надійним помічником в побуті.
 


12.06.2020 |

Повернутись назад