Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

З такою пропозицією теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області звернулося до голів районних державних адміністрацій.


Підставою для занепокоєння стало збільшення за останній час на території України кількості нещасних випадків під час експлуатації технологічного обладнання, котелень навчальних закладів.

Так, 12.01.2013 року у дитячому навчальному закладі «Мрія» в с.м.т. Першотравенськ Баранівського району Житомирської області стався вибух котла Ardehz Т-100, в наслідок якого зруйновано приміщення котельні. 03.02.2014 року у ЗОШ №3 м. Тульчин Вінницької області, під час експлуатації котла КС-Г-100 стався вибух газоповітряної суміші, в наслідок чого смертельно травмовано заступника директора по господарської роботі та оператора котельні (будівлю котельні пошкоджено). 15.01.2014року у м. Новгород-Волинський Житомирській області під час експлуатації стався вибух котла Е5-Д2, в наслідок чого отримав опіки оператор котельні, від яких помер у лікарні.

Аналіз матеріалів по проведеним спеціальним розслідуванням засвідчує, що нещасні випадки сталися за технічних причин, а саме: незадовільний технічний стан котлів (відсутність передбачених проектною документацією запобіжних клапанів, несправність циркуляційного насосу, світлової і звукової системи сигналізації) не забезпечення безперебійної примусової циркуляції води. Серед організаційних причин найпоширішена - невиконання вимог інструкцій з охорони праці (відсутність постійного нагляду за працюючим котлом).

Запропонувавши розглянути питання організації безпечної експлуатації котелень соціально-культурної сфери та стан їх підготовки до опалювального періоду 2014-2015 років на засіданні районних рад безпечної життєдіяльності населення із залученням представників Держгірпромнагляду (з інформацією з даного питання), теруправління також запропонувало головам райдержадміністрацій:

  • при необхідності переводу газифікованих котлів котелень на альтернативні види палива керуватись вимогами чинного законодавства з охорони праці;
  • забезпечити організацію технічного обслуговування технологічного обладнання котелень закладів освіти та дитячих дошкільних навчальних закладів (п.4.1.5.; 4.1.6; 4.2.9. НПАОП 0.00-1.20-98 «Правила безпеки систем газопостачання України»);
  • забезпечити призначення відповідальних осіб за безпечну експлуатацію систем газопостачанням, справний стан і безпечну експлуатацію котлів, провести їх навчання та перевірку знань з питань охорони праці (п.15.2. «Правила будови та безпечної експлуатації парових котлів, що працюють під тиском не більше 0,07 МПа (0,7 кгс/см2), водогрійних котлів та водопідігрівачів з температурою води не вище 115 град.С», п.4.2.9. НПАОП 0.00-1.20-98 «Правила безпеки систем газопостачання України»);
  • до включення в роботу опалювальних котлів та інших опалювальних установок сезонної дії, забезпечити перевірку знань виробничого персоналу інструкцій з охорони праці (п.4.6.31. НПАОП 0.00-1.20-98 «Правила безпеки систем газопостачання України»).

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


29.07.2014 |

Повернутись назад