Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпровському регіоні Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Ірина Константинова ознайомила учнів 9 класу Загальноосвітньої школи № 2 з правами неповнолітніх у трудових правовідносинах.

 

 


Метою проведення заходу було ознайомлення неповнолітніх з їх правами та існуючими заборонами у трудових правовідносинах. Ірина Константинова у своїй доповіді наголосила про обов’язкове укладення трудового договору у письмовій формі, також зазначила, що праця дітей молодше 14 років взагалі не допускається. З 16 років неповнолітні можуть прийматися на роботу без згоди батьків.

Надала роз’яснення про встановлену скорочену тривалість робочого часу, особам від 16-18 років – до 36 годин на тиждень; особам від 15 до 16 років – до 24 годин на тиждень; учні віком від 14 до 15 років, які працюють під час канікул можуть працювати не більше 24 годин на тиждень. Учням, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, тривалість робочого часу не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу.

Проінформувала про законодавчі заборони норм праці дітей, а саме: у навчальний час, роботу в небезпечних умовах, понаднормову роботу у вихідні дні та випробувальний термін.

Звернула увагу, що Конституція України гарантує кожному право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Всі учасники заходу отримали кваліфіковані відповіді на хвилюючі питання.
 


27.12.2019 |

Повернутись назад