Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Фахівцем відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпровському регіоні управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Оленою Лашкевич проведено семінар для керівників аутстафінгових компаній.

 

 


Під час проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи головний державний інспектор висвітлила основні питання захисту прав працівників, своєчасності та повноти виплати заробітної плати, дотримання державних гарантій працівників, належного оформлення трудових відносин та недопущення нелегального працевлаштування. Приділила особливу увагу видам відповідальності за порушення законодавства про працю та сумам штрафів у випадку виявлення порушень трудового законодавства.

Також, Олена Лашкевич зосередила увагу присутніх на основних функціях щодо процедури скорочення чисельності або штату працівників. Згідно з ч. 3 ст. 64 ГКУ підприємство, установа, організація, тобто роботодавець, має право самостійно визначати організаційну структуру, а також встановлювати чисельність працівників і штатний розпис.

Фахівець зазначила, що однією з найпоширеніших підстав для припинення трудових відносин з ініціативи роботодавця є зміни в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників (п. 1 ст. 40 КЗпП України). Акцентувала увагу, що законодавство встановлює гарантії при звільненні деяких осіб за скороченням штату, навела приклади типових порушень чинного законодавства, з якими вона зустрічається в процесі перевірок та інспекційних відвідувань підприємств різних форм власності.

Всі учасники семінару мали можливість задати актуальні питання та отримати на них кваліфіковані відповіді.

Наприкінці зустрічі, Олена Лашкевич запропонувала присутнім, що за консультацією стосовно трудового законодавства як роботодавці, так і працівники завжди можуть звернутися до фахівців відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпровському регіоні за адресою: м. Дніпро, вул. Казакова, буд. 3, та отримати кваліфіковані відповіді.
 


10.12.2019 |

Повернутись назад