Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Керівництво Криворізького гірничопромислового управління Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області ініціювало проведення для керівників та спеціалістів служб охорони праці підприємств металургійної та машинобудівної галузей семінар-наради щодо організації та проведення на підприємствах навчання працівників з питань охорони праці.

 

 


Даний захід проходив на базі гірничопромислового управління куди були запрошені представники від ТОВ «Коксохімремонт», ТОВ «Дизельний завод», «НВП - РУДПРОМАВТОМАТИКА», ТОВ «ЛМЗ», ПрАТ «ЕМПС», ПП «Восход», ТОВ «КЕМЗ», ТОВ «Металургсервіс», та ТОВ «Дизельтехсервіс».

Беручи за основу Типове положення «Про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці», фахівці Держпраці зосередились на тих питаннях, в яких у підприємств найчастіше виникають непорозуміння під час, як організації, так і проведення навчального процесу в питаннях охорони праці.

Продуктивно пройшло обговорення понять «спеціального навчання і перевірки знань з питань охорони праці» та «навчання і перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб». Було роз’яснено, що таке спеціальне навчання, де і ким проводиться, хто перевірятиме отримані після навчання знання тощо. Детально зупинились на переліку посадових осіб, які повинні проходити навчання в учбових закладах або безпосередньо на підприємствах та поетапно роз’яснено процес перевірки знань і обов’язковий склад комісії для кожної категорії посадових осіб.

Не оминули увагою питання з позачергового навчання, проведення інструктажів, стажування, дублювання і допуску працівників до роботи.

Окремо учасники наради зупинялись на питаннях організаційного характеру щодо урегулювання процесу проведення перевірки знань: порядок оформлення листів на залучення фахівців Держпраці до складу комісій, оформлення протоколів та посвідчень про перевірку знань.

На завершенні наради фахівці відділу нагляду у металургії, машинобудуванні, котлонагляді та за підйомними спорудами резюмували, що підвищення рівня якості навчання та перевірки знань з питань охорони праці – це дієвий метод профілактики нещасних випадків та зменшення ризику настання нещасних випадків на виробництві.
 


14.11.2019 |

Повернутись назад