Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Розгляд питань безпечного використання газу у побуті, які систематично підіймаються у спільній роботі інспекторського складу Криворізького гірничопромислового управлінням Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області та керівників газорозподільних підприємств і підприємств, які виконують роботи з перевірки та прочищення димових і вентиляційних каналів житлових та громадських будинків, наразі розглядалися на базі управління у формі семінару-наради. До участі у нараді, були запрошені технічні керівники та головні спеціалісти вищезазначених підприємств.


Головною метою даної зустрічі державні інспектори вбачали:
•    надання консультаційних рекомендацій щодо прийняття підприємствами невідкладних заходів по підвищенню якості робіт з перевірки та прочищення димових і вентиляційних каналів газифікованих приміщень житлових і громадських будівель;
•    повноти оформлення актів виконання даних робіт;
•    забезпечення, на договірних засадах, якісного проведення робіт з технічного обслуговування та ремонту систем газопостачання і газового обладнання житлових будинків та квартир;
•    виявлення та запобігання несанкціонованим підключенням до систем газопостачання, втручання в роботу та конструкцію газових приладів.

Обговорюючи дані питання не оминули увагою обізнаність працівників підприємств щодо персональної відповідальності, в рамкам діючого законодавства, за якість виконаних ними робіт.

В конструктивній бесіді учасники семінару обговорювали проблему встановлення, мешканцями будинків, супутникових антен на оголовки димових і вентиляційних каналах. Підіймали питання контролю самого стану оголовків та знаходження димових і вентиляційних каналів поза зоною вітрового підпору. Разом з тим не менш актуальне питання в організації доступу працівників підприємств до квартир мешканців житлових будинків для проведення обстеження ДВК.

На нараді заслухали звіти керівництва ТОВ «Дивобуд», АТ «Криворіжгаз» та Широківської дільниці служби експлуатації системи газопостачання АТ «Дніпропетровськгаз» щодо вжитих заходів для запобігання виникненню аварій та нещасних випадків під час використання газу в побуті.

Резюмуючи проведену зустріч, фахівці Держпраці рекомендували керівникам підприємств провести «Місячник безпечного використання газу у побуті» в рамках якого посилити інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення шляхом використання радіо, телебачення, виготовлення листівок, плакатів, тощо.

До уваги користувачів газового обладнання

Криворізьке гірничопромислове управління Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області звертає увагу мешканців житлових будинків, як багатоквартирних, так і приватних, на обов’язкове суворе дотримання правил безпечного користування побутовими газовими приладами та необхідність періодичної перевірки та прочищення димових і вентиляційних каналів! Категорично забороняється самовільне влаштування, заміна та переміщення газових приладів! Користуючись проточними водонагрівачами чи опалювальними газовими приладами виконуйте основні вимоги безпеки: перевірте наявність тяги, забезпечте надійну вентиляцію приміщення, для чого відкрийте кватирки вікон, не закривайте решітки вентиляційних каналів, забезпечте постійне провітрювання приміщення. При встановлені в приміщені кухні газових приладів з відводом продуктів згорання в димохід забороняється облаштовувати над газовими плитами витяжну вентиляцію з штучним спонуканням.
 


06.11.2019 |

Повернутись назад