Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Фахівці відділу нагляду у АПК та СКС управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області провели планову всебічну перевірку у сферах промислової безпеки, охорони праці та здійснення державного нагляду (контролю) у ТОВ «Малбі Фудс».

 

 


З метою реалізації державної політики у сфері охорони праці та виробничої безпеки фахівцями відділу нагляду у АПК та СКС на підприємстві ТОВ «Малбі Фудс» було проведено нараду з питань охорони праці.

Під час проведення наради за участі керівників та відповідальних посадових осіб підприємства з питань охорони праці заступник начальника відділу нагляду у АПК та СКС управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Ганна Решетнікова навела приклади нещасних випадків на виробництві та проінформувала про стан виробничого травматизму на піднаглядових підприємствах за 9 місяців 2019 року. «Тільки безумовне виконання законодавства з охорони праці під час експлуатації обладнання дає можливість реалізувати право працівників на безпечну працю» – наголосила Ганна Решетнікова.

Також було  зазначено, що навчання та систематичне підвищення рівня знань працівників з питань охорони праці – один з основних принципів державної політики в галузі охорони праці, фундаментальна основа безпеки праці та необхідна умова вдосконалення управління охороною праці та забезпечення ефективної профілактичної роботи щодо запобігання аварій і травматизму на виробництві.

В ході перевірки на підприємстві було виявлено понад 60 порушень нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, а саме: не отримано дозвіл на експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки (технологічного устаткування харчової промисловості); не отримано дозвіл на експлуатацію обладнання  підвищеної небезпеки (посудин, що працюють під тиском понад 0,05 МПа); експлуатація обладнання підвищеної небезпеки, придбане за кордоном, на яке відсутня експертиза щодо відповідності вимогам нормативно-правових актів з охорони праці, чинним в Україні; не оформлено декларацію на виконання робіт підвищеної небезпеки (роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра). Даними порушеннями недотримано виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107 «Порядок видачі дозволів  на виконання робіт підвищеної  небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» та стаття 21 Закону України № 2694 «Про охорону праці».

За результатами перевірки видано приписи для усунення виявлених порушень у встановлений термін. Посадових осіб підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності, а керівника підприємства попереджено про необхідність негайного зупинення робіт та експлуатацію ряду машин, механізмів і устаткування з метою недопущення спричинення шкоди життю і здоров’ю працівників підприємства.

Було рекомендовано вжити заходів щодо посилення контролю посадовими особами підприємства за дотриманням вимог безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки підлеглими працівниками; відповідальним особам підприємства постійно здійснювати нагляд за технічно-правильною експлуатацією та спостереженням за справним станом устаткування підвищеної небезпеки; забезпечити проведення навчання та перевірку знань посадових осіб по нормативно-правовим актам з охорони праці, дотримання вимог яких входить до їх посадових обов’язків та, в цілому, забезпечити належне функціонування Системи управління охороною праці розробленою на підприємстві.


05.11.2019 |

Повернутись назад