Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

В рамках взаємодії між службами у справах дітей державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпровському регіоні Вікторія Капінус провела лекцію на тему трудових прав неповнолітніх в комунальному закладі соціального захисту «Центр соціальної підтримки дітей «Довіра».

 


В ході лекції Вікторія Капінус ознайомила вихованців, які залишились без батьківського піклування та перебувають на вихованні центру, з їх правами, у трудових правовідносинах, а саме:
•    з особливостями прийняття на роботу та звільнення неповнолітніх осіб;
•    надання відпустки;
•    пільгами та перевагами на які можуть розраховувати неповнолітні працівники.

Вихованці дізналися про всі тонкощі трудового законодавства, переваги і недоліки офіційного та неофіційного працевлаштування.

Аналізуючи законодавство про працю, фахівець зупинилась на основних моментах. Насамперед, наголосила на тому, що офіційне працевлаштування - це певна гарантія роботодавця відносно соціальних, економічних, трудових та інших прав працівника.

Детально роз’яснила вихованцям про існуючі заборони стосовно використання праці неповнолітніх :
•    забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах;
•    забороняється залучати осіб молодше вісімнадцяти років до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми;
•    діти не можуть залучатися до надурочних, нічних і робіт у вихідні дні.

Особливу увагу було зосереджено на обов’язковість укладення трудового договору у письмовій формі та відсутність випробувального терміну при прийнятті на роботу неповнолітніх осіб.

Інспектором праці також, було зазначено, що праця дітей молодше 14 років взагалі не допускається ні за яких умов.

Під час зустрічі всі присутні мали можливість отримати відповіді на свої запитання.
 


01.11.2019 |

Повернутись назад