Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Інспектором праці відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпровському регіоні Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Валентиною Бабкіною у Державному навчальному закладі "Дніпропетровський обласний навчальний центр підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК" було проведено семінар для представників у сфері агропромислового комплексу.

 


Агропромисловий комплекс - складова частина економіки, що поєднує в собі виробництво сільськогосподарської продукції, її сільськогосподарську переробку, матеріально-технічне обслуговування села. Значна частина населення України не працевлаштована саме у сфері агропромислового комплексу.

Особливу увагу на семінарі було звернено щодо питань фактичного допуску працівника до роботи без трудового договору (без наказу).

Позиція Держпраці дуже принципова: роботодавець-порушник повинен нести відповідальність згідно із законом. Тому, роботодавцям слід бути готовими до того, що в разі нехтування правами своїх працівників їм доведеться заплатити значно більше коштів. А саме, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) фінансова відповідальність складає 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. У 2019 році розмір штрафу складає - 125190 грн.

Крім того проведеним семінаром були розглянуті найбільш поширені питання законодавства про працю:
•    типові порушення трудового законодавства;
•    відповідальність за порушення вимог чинного законодавства про працю України;
•    складові заробітної плати, які є мінімальними державними гарантіями;
•    права неповнолітніх у трудових відносинах;
•    особливості працевлаштування осіб з інвалідністю та ін.

У ході семінару надані змістовні відповіді на всі питання учасників семінару та проінформовано, що за консультацією стосовно трудового законодавства як роботодавці так і працівники завжди можуть звернутися до фахівців відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпровському регіоні за адресою: м. Дніпро,  вул. Казакова, 3 та отримати кваліфіковані відповіді.
 


10.10.2019 |

Повернутись назад