Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Інспектором праці відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпровському регіоні Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Валентиною Бабкіною 08.10.2019 було проведено семінар для представників роботодавців у сфері роздрібної торгівлі.

 

 


Роздрібна торгівля є стартом для нового циклу виробництва і обігу, оскільки товар перетворюється на гроші. При роздрібній торгівлі товари переходять зі сфери обігу у сферу колективного, індивідуального, особистого споживання, тобто стають власністю споживачів. Громадяни через роздрібну торгівлю задовольняють свої потреби, а роздрібна торгівля, враховуючи в своєму асортименті побажання покупців, може більше продати товарів і забезпечити собі комерційний успіх.

Значна частина населення України працевлаштована саме у сфері роздрібної торгівлі. Тому, на семінарі були розглянуті найбільш поширені питання законодавства про працю.

Під час проведення семінару присутнім було роз’яснено яка саме відповідальність за порушення законодавства про працю для роботодавців настає у разі недодержання чинних вимог з врахуванням Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 № 823.

У ході проведення семінару інспектором були надані вичерпні відповіді та роз’яснення по наступним питанням:
ـ типові порушення трудового законодавства;
ـ відповідальність за порушення вимог чинного законодавства про працю України;
ـ складові заробітної плати, які є мінімальними державними гарантіями;
ـ права неповнолітніх у трудових відносинах;
ـ особливості працевлаштування осіб з інвалідністю з урахуванням індивідуальних програм реабілітації з забезпеченням гарантій, передбачених чинним законодавством України;
- гарантій і пільг працівників, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу" і "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію";
- форми сучасного рабства.

Крім того зазначено, що за консультацією стосовно трудового законодавства, як роботодавці так і працівники завжди можуть звернутися до фахівців відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпровському регіоні за адресою: м. Дніпро,  вул. Казакова, 3 та отримати кваліфіковані відповіді.
 


08.10.2019 |

Повернутись назад