Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Набуття чинності нового Положення щодо застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки в металургійній промисловості та залізорудних гірничо-збагачувальних комбінатах, стало приводом для організації і проведення, керівництвом Криворізького гірничопромислового управління Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області семінару для підприємств підконтрольних своєму відомству.

 


Зокрема, дане Положення спричинило значну кількість звернень фахівців підприємств гірничодобувної галузі щодо надання роз’яснень з питань застосування певних його пунктів з метою не допущення порушень нормативно-правових актів з охорони праці у своєму виробничому процесі.

Відтак, всі питання, які надійшли від підприємств на адресу управління було згруповано, проаналізовано та обговорено в ході семінару. До його участі були запрошені керівники, спеціалісти служб охорони праці та посадові особи, на яких роботодавцем покладено виконання функцій з організації безпечного виконання робіт підрядними організаціями. Загалом, представники 22 підприємств гірничорудної та нерудної промисловості підконтрольних відділу нагляду у гірничодобувній промисловості Криворізького управління.

Так, серед питань, спільно надісланих підприємствами, були розтлумачені наступні:
 Якими актами з охорони праці, що діють в рамках підприємства, визначається процедура взаємодії структурного підрозділу з підрядною організацією?
 Як правильно змінювати керівника робіт і допускача з урахуванням вимог деяких пунктів різних розділів положення?
 Чи потрібно заповнювати таблицю, передбачену бланком, під час відновлення робіт за нарядом-допуском?
 Який встановлено порядок допуску сторонніх працівників (водії, кранівники, стропальники), які не є членами допущеної бригади?

Досить продуктивно пройшло обговорення тлумачення понять «організаційні заходи», «допускач», «керівник робіт» та «виробничий об’єкт».

Окремим питанням, на якому детально зупинились державні інспектори, було правильність оформлення «Акту-допуску» та «Наряду-допуску» за встановленими Положенням формами.

Резюмуючи проведену зустріч, фахівці Держпраці рекомендували всім присутнім достеменно переглянути свої внутрішні Положення та, враховуючи наразі обговорене, внести відповідні зміни чи доповнення.

Разом з тим, закликали всіх до співпраці та налагодження партнерських стосунків з вдосконалення застосування Положення щодо застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки в металургійній промисловості та залізорудних гірничо-збагачувальних комбінатах, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 липня 2019 р. за N 828/33799.

 


03.10.2019 |

Повернутись назад