Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Головним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Криворізькому регіоні управління праці Головного управління Держпраці Дніпропетровської області Ганною Рогановою був проведений семінар з батьками учнів старших класів Криворізької спеціалізованої школи щодо використання праці неповнолітніх.

 


Метою зустрічі було роз’яснити батькам права їх неповнолітніх дітей в зв’язку з працевлаштуванням та пояснити переваги належного оформлення трудових відносин.

Ганною Рогановою було зазначено, що за загальним правилом прийняття та роботу осіб молодших 16 років не допускається. Як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть прийматись на роботу особи, які досягли 15 років. Також, роз’яснені норми чинного законодавства щодо відсутності випробувального терміну при прийнятті на роботу неповнолітніх.

Інспектор праці, також, наголосила на захист неповнолітніх при звільненні, тобто розірвання трудового договору з неповнолітнім працівником з ініціативи роботодавця можливо тільки за згодою районної (міської) служби у справах дітей, як того вимагає ст.198 КЗпП України.

Наприкінці зустрічі інспектором були надані вичерпні відповіді на всі питання, які виникали у батьків учнів старших класів та роздані буклети щодо гарантій та пільг, якими користується неповнолітня особа після працевлаштування.
 


01.10.2019 |

Повернутись назад