Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Перший номер журналу вийшов у світ в липні 1994р. З цього місяця і веде свій початок історичний літопис видання, а 4 липня ДП «Редакція журналу «Охорона праці» вважає своїм днем народження.


Невдовзі після прийняття Закону України «Про охорону праці» Кабінет Міністрів ухвалив рішення заснувати друкований засіб масової інформації у сфері охорони праці, основним завданням якого повинен стати моніторинг виконання в Україні законодавства про охорону праці, поширення ідеології впровадження безпечних умов праці, популяризація позитивного досвіду у сфері охорони праці, формування в суспільстві працеохоронної культури.

Ініціаторами створення журналу були тодішні Голова Держнаглядохоронпраці Станіслав Ткачук і начальник головного управління охорони праці Держгірпромнагляду Едуард Теличко. За підтримки С. Ткачука були виділені кошти на придбання будівлі редакції, реконструйовані і відремонтовані приміщення, встановлено обладнання поліграфічного ділянки. Редакційний колектив очолив журналіст Микола Яковенко. Велику допомогу новому виданню в той час надали колишні співробітники Держнаглядохоронпраці: Л. Борецька, Г. Лесенко, О. Цибульник та ін. Перший номер журналу вийшов у світ в липні 1994р. З цього місяця і веде свій початок історичний літопис видання, а 4 липня ДП «Редакція журналу «Охорона праці» вважає своїм днем народження.

Минуло 20 років. За цей час випущено 240 номерів видання загальним накладом понад 4,3 млн. примірників. Журнал друкується українською та російською мовами. Сьогодні це повноформатну, багатобарвне, ілюстроване видання на 72 сторінках з 64-сторінковим додатком, розраховане на широке коло читачів – фахівців з питань охорони праці всіх галузей економіки. Статті авторів розміщуються в п'яти розділах: «Управління охороною праці», «Безпека праці», «Медицина праці», «Соціальний захист» та «Безпека життєдіяльності».

На сторінках науково-виробничого видання відображена діяльність всіх учасників працеохоронної процесу: Верховної Ради, Кабінету Міністрів, об'єднань роботодавців та профспілок, Держгірпромнагляду, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, органів місцевої влади та самоврядування і т. п. Журнал став ланкою, що об'єднав лідерів профспілок, державних службовців, керівників і спеціалістів підприємств, організацій та установ, науковців та виробничників всіх галузей економіки, на основі загальної стурбованості станом охорони праці на виробництві.

Чітко окреслилася ідеологія, тематичне спрямування публікацій та головні пріоритети видання: бути помічником і порадником в першу чергу для фахівців з охорони праці – людей, які присвятили себе ідеї збереження життя і здоров'я працівників підприємств.

Сьогодні журнал «Охорона праці» є надійною опорою Держгірпромнагляду в питаннях реалізації та освітлення державної політики щодо поліпшення умов праці та соціального захисту працюючих. Він став своєрідним інформаційним середовищем, у якому функціонує така важлива для суспільства і держави Служба. Інформація про напрямки діяльності Держгірпромнагляду, корпоративні новини, обмін професійним досвідом серед фахівців, їх рекомендації щодо поліпшення стану охорони праці на підприємствах – такі матеріали є у кожному номері видання.

Відділ власних кореспондентів як самостійна структурна одиниця сформувався влітку 2013р. Втім, в тому чи іншому вигляді він існував з дня створення журналу. Адже власні кореспонденти, що знаходяться в самій гущі подій, – це нервова система редакційного організму, який відразу ж реагує на всі події, пов'язані з питаннями промислової безпеки та охорони праці в регіонах.

На сьогоднішній день у відділі працюють сім журналістів. Вадим Кобець тісно співпрацює з теруправліннями в Чернігівській, Сумській та Харківській областях. Не тільки шахти Луганської та Донецької області, а й весь промислово-господарський комплекс регіону знаходиться під контролем Юрія Сагане. Запоріжжя і Дніпропетровщина, в тому числі окремий Криворізький гірничий округ, відносяться до сфери інтересів Олега Моїсеєнко. Весь південь України – це поле діяльності Сергія Колесника, а Західний регіон курирує Ігор Парфенюк. Ще сім областей – зона відповідальності спеціального кореспондента Олександра Фандеева та завідувача відділом Володимира Терещенка.

Головне завдання відділу – своєчасно реагувати на резонансні випадки травматизму на виробництві та інформувати служби охорони праці підприємств та установ про заходи, які необхідно прийняти з метою недопущення подібних трагедій на інших робочих місцях. У коло обов'язків його працівників також входять: збір і поширення серед читачів передового досвіду в сфері охорони праці, написання нарисів про людей, які стоять на сторожі життя і здоров'я працівників, підготовка роз'яснень від фахівців щодо тих чи інших новацій у сфері охорони праці.

Безперечно, успішність роботи творчого колективу була б неможливою без залучення широкого кола кореспондентів. Це в першу чергу представники державного нагляду: С. Дунас, Н. Єропунов, І. Калиновська, А. Коваль, С. Колівошко, В. Морозов, Н. Ніс, Н. Радіонов, М. Саварин. Л. Таїрова, В. Ткачов, Н. Федоренко, О. Чередниченко, Н. Штанько. Серед науковців-медиків - Є. Білобров, Д. Варивончик, Ю. Кундієв, І. Лубянова, Д. Тимошина. Активно співпрацюють з колективом журналу працівники прес-служб теруправлінь Держгірпромнагляду: Т. Жмуд, Н. Зінченко, К. Карих, Т. Мордик, Г. Пахомова, В. Пашула, Н. Савельєва, О. Шмигельська, а також представники Національного науково-дослідного інституту промислової безпеки та охорони праці: Н. Лисюк, О. Малихін, А. Масюкевич, Н. Ромась, Т. Таїрова, Л. Цибульська, Н. Чумакова. Серед популярних авторів журналу - О. Баженов, О. Богданова, Ю. Грімовіч, Г. Лесенко, А. Романчук, А. Сабибін, В. Цопа та ін.

ДП «Журнал «Охорона праці» – це не тільки творчий колектив, де працюють журналісти і редактори. До складу підприємства входить відділ реклами і маркетингу, господарський відділ, бухгалтерія, друкарня, кафе. Помітно активізувалася діяльність підприємства з приходом в липні 2009 року на посаду головного редактора Дмитра Матвійчука. Новий керівник почав з поліпшення матеріальної бази, зміцнення трудової дисципліни, поліпшення якості роботи кореспондентів та редакторського складу. Але насамперед навів лад у фінансовому господарстві. Саме з метою економії коштів і завантаження роботою співробітників власної друкарні було прийнято рішення друкувати додаток до журналу своїми силами, а не звертатися до сторонньої організації. Поступово оптимізована і модернізована робота бухгалтерського відділу, став різноманітнішим асортимент кафе, розширилися завдання і статус відділу реалізації та маркетингу.

За рік підприємство відчутно поліпшило показники господарської та фінансової діяльності, що дозволило придбати сучасні засоби праці, в першу чергу для творчого складу редакції: комп'ютери, програмне забезпечення, фотоапарати і диктофони. Зазнав кардинальних змін і технологічний процес підготовки матеріалів до друку, до редакції залучені висококваліфіковані редактори та дизайнери з досвідом роботи в сучасних періодичних виданнях.

Вимогливий до себе та членам колективу Дмитро Лаврентійович завжди знаходиться в курсі подій, які відбуваються в Держгірпромнагляді, його теруправліннях, експертно-технічних центрах, ННДІПБОП, інших працеохоронних органах. Головний редактор – у постійному пошуку нових підходів до вирішення тих завдань, які ставить перед журналом життя. Допомагають йому в цьому перший заступник Костянтин Теличко та заступник Людмила Солодчук. Зокрема, Костянтин Едуардович відповідає за випуск додатку до журналу «На допомогу спеціалісту з охорони праці»: підбирає для нього найбільш актуальні навчально-методичні матеріали, найсвіжішу і затребувану нормативну базу.

Завдяки зусиллям адміністрації та невтомній праці співробітників в останні роки підвищився імідж журналу. Редакція перетворилася в колектив однодумців, якому під силу вирішувати будь найскладніші завдання. До початку 2014 р. загальний тираж видання склав понад 17 000 примірників. У майбутнє працівники ДП «Редакція журналу «Охорона праці» дивляться з впевненістю і оптимізмом.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області

 

 


04.07.2014 |

Повернутись назад