Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

На питання: Згідно якої підстави можливо скасувати дії трудового договору у випадку незаконного сумісництва? Роз’яснюємо наступне.

Статтею 102-1 КЗпП України встановлено, що умови праці за сумісництвом працівників державних підприємств визначаються Кабінетом Міністрів України.

 


Відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.1993 №245 керівники державних підприємств не мають права працювати за сумісництвом. У відповідності до вимог п. 8 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 №43, звільнення з роботи за сумісництвом провадиться з підстав, передбачених законодавством. Рішенням Конституційного суду України від 09.07.1998 №12-рп/98 встановлено, що під терміном «законодавство» маються на увазі: закони України, діючі міжнародні договори, згода на обов’язковість яких дана Верховною Радою України, укази Президента України, декрети і постанови Кабінету Міністрів України, прийняті в межах їх повноважень і у відповідності з Конституцією України.

Тому, враховуючи вище викладене, звільнення керівника державного підприємства з суміщуваної роботи в приватному підприємстві можливо на підставі ст. 43-1 КЗпП України, у зв’язку з обмеженнями на роботу за сумісництвом, передбаченими законодавством. При цьому адміністрації приватного підприємства необхідно врахувати вимоги ст. 47 КЗпП України та у випадку вимоги працівника внести йому запис про роботу в порядку, передбаченому Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом від 29.07.1993 №58 Мінпраці, Мінюсту та Мінсоцзахисту.


Головний державний інспектор
відділу з питань експертизи умов праці
управління з питань праці
ГУ Держпраці у Дніпропетровській області
Остренко Юрій


05.09.2019 |

Повернутись назад