Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Організація безпечного виконання робіт в осінньо-зимовий період 2019-2020 років, підприємствами з видобутку корисних копалин підземним способом, наразі стала головним питанням порядку денного наради Криворізького гірничопромислового управління ГУ Держпраці у Дніпропетровській області.

 

 


 

Даний захід об’єднав технічних керівників (головних інженерів), деректорів і провідних спеціалістів з охорони праці шахт ПАТ «Кривбасзалізрудком», ПрАТ «СУХА БАЛКА», ПАТ «Маргенецький ГЗК» та проходив під головуванням начальника гірничопромислового управління Таймураза Арсоєва.

Робоча зустріч мала на меті скоординувати злагодженість дій всіх учасників виробничого процесу та розставити пріоритети при плануванні та виконанні  як організаційних так і технічних заходів з підготовки до роботи підприємств в осінньо-зимовий період із дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

В своїх виступах уповноважені представники від підприємств представили кожен свій план заходів та доповіли про стан їх виконання. В свою чергу, фахівці Держпраці підіймали питання, які були спільно-проблемними для всіх підприємств галузі і обов’язково мають бути враховані серед заходів представлених планів. Зокрема: стан і ремонт шахтних стволів та головних вентиляційних установок; стан водоводів та водозбірних аварійних протипожежних ємностей; стан та прочистка вентиляційних каналів; ревізія реверсивних пристроїв, калориферів, сухотруб та тепломереж.

Окремо фахівці Держпраці цікавились планом заходів по підготовці до роботи взимку локомотивного депо та автотранспортних цехів. Стан та оснащення виробничих та санітарно-побутових приміщень, укомплектація необхідним інвентарем та посипочними матеріалами, забезпечення працівників теплим спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту.

Начальник відділ нагляду у гірничорудній промисловості Андрій Рябіка, акцентував увагу присутніх на дрібницях виробництва: «Інколи за глобальними виробничими моментами, ми не помічаємо «дрібниць», і як свідчить досвід, що саме дрібниці можуть спричинити більше проблем для безпеки працівника, як на робочому місці так і по дорозі до нього. Готуючись до роботи підприємства взимку - активізуватися потрібно у всіх напрямках».

Андрій Рябіка, закликав керівництво підприємств вжити невідкладних заходів щодо посилення роботи керівників структурних підрозділів в частині створення безпечних умов праці в підпорядкованих ним структурних підрозділах, а головне контролювати виконання впроваджених заходів.

Резюмуючи проведену нараду, фахівці Криворізького гірничопромислового управління виявили сподівання на доведення до належного стану своїх планів заходів з підготовки до роботи підприємств в осінньо-зимовий період, з урахуванням всіх аспектів виробничого процесу, та своєчасного його виконання. Запропонували у разі необхідності залучення посадових осіб Держпраці до позапланових перевірок стану охорони праці та промислової безпеки в своїх структурних підрозділах. Та й загалом, у разі необхідності не вагаючись звертатися за інформаційно-консультативною підтримкою до фахівців Держпраці.
 


03.09.2019 |

Повернутись назад