Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Для працівників, які регулярно піддаються впливу шуму рівнем 100 дБ (дорівнює рівню звуку від працюючої газонокосарки), ризик отримання травми зростає вдвічі.


Всесвітня Організація Охорони Здоров'я (ВОЗ) вважає, що в сьогоднішньому світі шум становить серйозну загрозу для здоров'я і повинен розглядатися як найважливіша суспільна проблема.

Відомо, що підвищений шум при тривалому впливі може призводити до професійних захворювань у працівників, наприклад, таким як професійна приглухуватість. За даними ВОЗ, вплив підвищеного рівня шуму в процесі роботи є причиною втрати слуху в 16% всіх випадків. Але крім професійних захворювань, підвищений рівень шуму здатний збільшувати ризик травмування працівників. Канадські вчені нещодавно провели дослідження, в результаті якого встановили, що для працівників, які регулярно піддаються впливу шуму рівнем 100 дБ (дорівнює рівню звуку від працюючої газонокосарки), ризик отримання травми зростає вдвічі.

Вчені вивчили дані близько 46550 працівників чоловічої статі, які піддавалися впливу шуму рівнем 80 дБ і вище, і встановили, що 1670 (близько 3,6%) з них були госпіталізовані в результаті виробничої травми в п'ятирічний період після того, як почали працювати з підвищеним рівнем шуму. Крім того, зіставивши кількість травмованих працівників з тим рівнем шуму, впливу якого вони піддавалися на робочих місцях, вчені з'ясували, що з підвищенням шуму на 1 дБ ризик отримання виробничої травми зростає на 1%. Доведено також, що працівники з уже зниженим слухом і працюють в умовах підвищеного рівня шуму, схильні до ризику травмування, який в 3,6 рази перевищує аналогічний показник для тих, хто працює в нормальних умовах.

Причинами підвищеного ризику отримання травми є те, що людина не може нормально чути під час роботи, або через зниження слуху, або через використання засобів індивідуального захисту, як наслідок, погіршуються комунікація серед працівників і сприйняття ними сигналів. Все разом це зрештою призводить до нещасного випадку. Вчені відзначають, що в окремих галузях промисловості травматизм може бути знижений шляхом заміни звукових сигналів на інші, наприклад, світлові. Якщо ж людина працює в умовах підвищеного рівня шуму без використання захисних засобів, причинами травматизму називаються підвищена стомлюваність і зниження здатності концентруватися.

Це дослідження зайвий доказ того, що зниження рівня шуму на робочих місцях слід приділяти велику увагу. І боротися з шумом, по можливості, необхідно в його джерелі, замінюючи обладнання на менш гучне, встановлюючи захисні екрани тощо Якщо ж це зробити не представляється можливим, необхідно забезпечувати працівників адекватними засобами захисту, які не будуть погіршувати взаємодія між ними і при цьому забезпечувати надійний захист органів слуху.

(за матеріалами журналу «Промислова безпека»)

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


02.07.2014 |

Повернутись назад