Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Чи має право на додаткову відпустку терміном десять календарних днів працівниця, яка є одинокою матір’ю та має  неповнолітню дитину, яка фактично з нею не проживає та згідно наданих роботодавцю документів при прийнятті на роботу дитина проживає та вчиться відокремлено від матері в інтернаті?

 

 


Щоб відповісти на це питання необхідно врахувати, що згідно ст. 19 Закону від 15.11.96р. №504 “Про відпустки,”- додаткова відпустка тривалістю до 10 календарних днів без врахування святкових та неробочих днів щорічно надається жінці, яка працює та має двох та більше дітей у віці до 15 років, або дитину — інваліда, або яка всиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері, в тому числі довгочасного перебування матері в лікувальному закладі, а також особам, які взяли дитину під опіку.

У відповідності до ст. 158 Сімейного кодексу України від 10.01.02р. способи  участі в вихованні дитини та спілкування з ним того із батьків, які мешкають окремо від нього встановлюють органи опіки і піклування. Режим окремого мешкання не позбавляє батьківських прав та обов'язків.

Згідно ст.1 Закону від 26.04.01р. №4202 “Про охорону дитинства” та ст. 2  Закону від 21.11.92р. “Про державну допомогу сім'ям з дітьми” дитиною вважається особа у віці до 18 років, якщо за законом їй не надається  таке право раніше.

Тому одинока мати має право на додаткову відпустку, яка надається працівникам з дітьми до досягнення дитиною повноліття, у тому випадку, якщо вона мешкає окремо від неї.

Головний державний інспектор
відділу з питань експертизи умов праці
управління з питань праці
ГУ Держпраці у Дніпропетровській області
Юрій Остренко


27.08.2019 |

Повернутись назад