Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Тематична нарада щодо дотримання вимог безпеки під час виконання газонебезпечних робіт на об’єктах підприємств водопровідно-каналізаційного господарства днями відбулась в Криворізькому гірничопромисловому управлінні Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області.

 

 


За круглим столом фахівці управління об’єднали технічних керівників і керівників служб охорони праці підприємств  водопровідно-каналізаційних господарств, які обслуговують Криворізький регіон серед яких: КП «Кривбасводоканал», ДПП «Кривбаспромводопостачання», КП «Жовтоводський водоканал» ДОР» та КП «Зеленодольський міський водоканал».

В формі конструктивної бесіди учасники наради обговорювали питання дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці при організації та безпечного проведення газонебезпечних робіт на об’єктах водопровідних мереж та мереж водовідведення, в колодязях та в замкнутих просторах, особливо при високих температурах повітря.

Зокрема, кожен з представників від підприємств відзвітувались про заходи впроваджені на своїх об’єктах з метою запобігання виникнення аварійних ситуацій під час проведення газонебезпечних робіт, пов’язаних з оглядом, чищенням, ремонтом, розгерметизацією технологічного устаткування, комунікацій, у тому числі роботи всередині ємностей (колекторів, тунелів, колодязів, приямків), тощо.

Підіймались питання допуску до робіт осіб відповідної кваліфікації та дотримання вимог інструкцій з охорони праці, веденню нормативно-правової документації в цілому та оформлення наряду-допуску зокрема. Детально зупинились на проходженні навчання та цільових інструктажів, регулярному проведенні тренувальних занять з метою відпрацювання практичних навичок персоналу діяти в аварійних ситуаціях.

Обговорювали обов’язкову укомплектованість бригад, забезпечення засобами індивідуального захисту та обладнанням з яким працюють робітники (інструменти, лампи ЛБВК).

Головний акцент зустрічі фахівці Держпраці поставили на обов’язковому дотриманні вимог безпеки при проведенні газонебезпечних робіт у колодязях та замкненому просторі на об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства в період високої температури повітря. Це і обмеження в проведенні планових робіт при високих температурах повітря, а за необхідності виконання невідкладних ремонтних робіт проводити їх під наглядом інженерно-технічних працівників. Проведення приладової перевірки повітряного середовища перед виконанням газонебезпечних робіт. Рекомендовано організацію обстеження стану здоров’я перед початком роботи, забезпечення питного режиму, тощо.

На завершені зустрічі фахівці Держпраці вкотре наголосили на обов’язковому дотриманні вимог нормативно-правових актів з охорони праці при організації та безпечного проведення газонебезпечних робіт на об’єктах підприємств водопровідно-каналізаційного господарства та рекомендували організувати позапланові перевірки знань та проведення інструктажів з питань охорони праці працівникам, які виконують та організовують дані роботи.

Довідкова інформація:
В Україні за 12 місяців 2018 року через нещасні випадки пов’язані з отруєнням газами під час виконання робіт в колодязях та інших закритих просторах постраждало 59 осіб,  двоє з яких смертельно.

Протягом п’яти місяців 2019 року травмовано 16 осіб, при цьому три особи зі смертельним наслідком.

Основними причинами нещасних випадків є організаційні, а саме:
•    виконання робіт без оформлення нарядів-допусків;
•    незабезпечення працівників засобами колективного та індивідуального захисту та/або невикористання їх працівниками під час виконання ними робіт підвищеної небезпеки;
•    незабезпечення працівників засобами контролю повітряного середовища;
•  низький рівень виробничої дисципліни, культури виробництва, безвідповідальність посадових осіб та безпечність виконавців робіт підвищеної небезпеки.


05.07.2019 |

Повернутись назад