Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Головні державні інспектори  відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпропетровському регіоні Олена Аладіна та Вікторія Капінус ознайомили вихованців дитячого будинку №1 міста Дніпра з правами неповнолітніх у трудових правовідносинах, а саме: з особливостями прийняття на роботу та звільнення неповнолітніх осіб, пільгами та перевагами на які можуть розраховувати  неповнолітні працівники.

 


Особливу  увагу  було приділено на обов’язковості укладення трудового договору у письмовій формі  та відсутності випробувального терміну при прийнятті на роботу неповнолітніх осіб.

Інспекторами також було зазначено, що праця дітей молодше 14 років взагалі не допускається ні за яких умов.

З 16 років неповнолітні можуть прийматися на роботу  без  згоди батьків.

Як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть прийматись на роботу особи, які досягли віку 15 років. Для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів, що досягли 14-річного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.

Також було  звернуто  увагу   на встановлену скорочену тривалість робочого часу, тобто особам від 16 до 18 років – до 36 годин на тиждень; особам від 15 до 16 років – до 24 годин на тиждень; учні віком від 14 до 15 років, які працюють під час канікул можуть працювати не більше 24 годин на тиждень. Для учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, тривалість робочого часу не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу.

Крім того,  увагу приділено питанню тривалості та надання щорічної основної відпустки працівникам віком до 18 років.

Керівництво та вихованці дитячого будинку  висловили подяку та побажання, щоб подібні зустрічі проводилися якомога частіше.


07.06.2019 |

Повернутись назад