Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

В державному навчальному закладі «Дніпропетровський обласний навчальний центр підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК» фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області провели лекцію – навчання для працівників та представників роботодавців сільськогосподарських підприємств Дніпропетровської області.

 


Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпропетровському регіоні Ірина Біланинець висвітлила основні аспекти щодо підвищення рівня захищеності трудових прав громадян.

Увага роботодавців була зосереджена на відповідальності за порушення законодавства про працю та можливості уникнути штрафів шляхом вдосконалення своїх знань та проведення бухгалтерами  моніторингу стану дотримання законодавства про працю на підприємствах, та, у разі виявлення помилок - невідкладного їх виправлення у спосіб визначений чинним законодавством.

В ході зустрічі, Ірина Біланинець звернула увагу роботодавців на найбільш поширені випадки порушення законодавства про працю, не останнє місце з яких  займають порушення мінімальних державних гарантій в оплаті праці, наголошено на тому, що  мінімальними державними гарантіями в оплаті праці є не лише мінімальна заробітна плата, але й норми і гарантії в оплаті праці, які передбачені ч.1 ст.12 Закону України «Про оплату праці».

Окрема увага суб’єктів господарювання була зосереджена на необхідності нарахування та виплати індексації заробітної плати, яка також є державною мінімальною гарантією в оплаті праці та підлягає обов’язковому проведенню у встановленому законодавством порядку.

Також було запропоновано роботодавцям переглянути всі складові нарахування заробітної плати працівникам на своїх підприємствах, здійснити у разі необхідності відповідні донарахування працівникам з метою недопущення штрафів за порушення державних мінімальних гарантій в оплаті праці.

Вразі необхідності  за консультацією стосовно трудового законодавства як роботодавці, так і працівники завжди можуть звернутися до фахівців відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпровському регіоні за адресою: м. Дніпро, вул. Казакова, 3, тел.: (056) 776 74 27 та отримати кваліфіковані відповіді.

Всі учасники заходу мали нагоду отримати ґрунтовні відповіді на нагальні питання щодо правильності застосування та використання найманої праці, оформлення трудових відносин та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці.


07.06.2019 |

Повернутись назад