Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Цикл робочих зустрічей з директорами, технічними керівниками та керівниками служб і відділів охорони праці шахт ПрАТ «СУХА БАЛКА» та ПАТ «Кривбасзалізрудком» протягом тижня проходили на базі Криворізького гірничопромислового управління Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області.

 

 


 

Ініціював проведення нарад начальник відділу нагляду у гірничорудній промисловості гірничопромислового управління Андрій Рябіка за результатами позапланової перевірки стану охорони праці та промислової безпеки на одній з шахт зазначених підприємств. Тож, метою даних зустрічей було проведення превентивної роботи щодо попередження порушень вимог нормативно-правових актів при веденні гірничих робіт підземним способом.

Особливе занепокоєння фахівців Держпраці викликає факт систематичного повторення порушень, що простежується як після даної перевірки так і за досвідом перевірок минулих років. «Час змінювати світогляд щодо безпечних та здорових умов праці. Визначення небезпек, оцінка ризиків та культура профілактики мають бути пріоритетом Вашої роботи. Принцип ситуаційності усунення порушень – від перевірки до перевірки – працює проти Вас і гіркий доказ тому втрати людського життя», – зауважив Андрій Рябіка.

Так, досить гостро фахівці Держпраці підіймали питання щодо стану електрогосподарств у шахтах, починаючи від схем електропостачання підземних електроустановок, стану та обслуговування електромереж у виробках та завершуючи комплектацією ЗІЗ працівників електротехнічних служб.

Не менш актуальне питання, яке підіймалось на кожній із зустрічей, це ведення буро-вибухових робіт. Обговорювали: наявність і правильність ведення технічної документації та паспортів буро-вибухових робіт; зберігання, транспортування та використання вибухових матеріалів. Говорячи про провітрювання та вентиляцію, детально зупинились на способах провітрювання та дистанційного відбору проб повітря при проведенні підняттєвих виробок. У розрізі питання експлуатації підняттєвих виробок зупинились на заходах по запобіганню падіння працівників і предметів у вертикальні та похилі гірничі виробки. Тут же керівникам шахт було рекомендовано звернути увагу на технічні умови сходів, драбин, площадок та огорож, як підземного так і поверхневого комплексів підприємств.

Навчання з питань охорони праці - його своєчасність, якість, а головне відповідність робітничій професії працівників підприємств, мало місце для конструктивного діалогу фахівців гірничопромислового управління з учасниками нарад. Акцент поставлено на контролі за молодими фахівцями щодо поєднання теоретичних і практичних навичок та виконання безпосередньо своїх фахових обов’язків.

Серед питань, що поставали у державних інспекторів під час нарад, це облік, своєчасність та об’єктивність проведення розслідувань нещасних випадків. Даний факт має місце, через значну кількість випадків звернень громадян зі скаргами до управління, органів прокуратури у профспілкові організації щодо якості проведення таких розслідувань.

Резюмуючи кожну з нарад, Андрій Рябіка, наголосив на особистій присутності та співучасті у виробничому процесі, кожного з керівників виробничої ланки, не нехтувати можливістю особистих спостережень та спілкування з працівниками робітничих професій. Разом з тим зауважив, що визначення небезпек, оцінка ризиків, культура профілактики передбачені Конвенцією МОП, яку уряд України схвалив своїм розпорядженням від 12.12.2018 р. №989-р, з якою і рекомендував керівникам підприємств детально познайомитись. Наразі стратегічне завдання і перед державою і перед бізнесом однакове - здорові та безпечні умови праці.
 


26.04.2019 |

Повернутись назад