Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

24.04.2019 фахівці відділу нагляду у будівництві, енергетиці, за об`єктами котлонагляду та підйомними спорудами Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області провели нараду з власниками атракціонної техніки, яка експлуатується у парках культури і відпочинку з метою недопущення випадків травмування або виникнення надзвичайних ситуацій під час експлуатації атракціонної техніки підвищеної небезпеки.

 

 


 

«Найголовнішим при експлуатації атракціонної техніки підвищеної небезпеки залишається безпека користувачів. Для цього техніка повинна знаходитись у справному стані та бути надійна в експлуатації», - наголосив начальник відділу нагляду у будівництві, енергетиці, за об`єктами котлонагляду та підйомними спорудами Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Андрій Воловицький.

Головна вимога до механізмів – це їх технічний стан. Щодня перед початком роботи оператор повинен провести апробацію роботи атракціону: оглянути, переконатися, що він відповідає вимогам, і тільки після того допускати до користування цим атракціоном відвідувачів. Для того, щоб запустити в роботу атракціон після зимового періоду, відповідальна особа, яка призначена власником, повинна провести комплекс робіт з технічного обслуговування, провести підготовку його до сезону. Суб’єкт господарювання повинен укомплектувати технічну службу кваліфікованими працівниками, які пройшли навчання з питань охорони праці. І тільки коли атракціон відповідає вимогам, він може бути допущений до експлуатації.

За стан атракціону відповідає власник, який в свою чергу має вимоги щодо правил безпеки які повинні дотримуватись відвідувачами, ці правила обов’язково знаходяться біля кожної каруселі. Крім того, ретельне дослідження техніки, такі, як перевірка зварювальних швів, металографію, власники атракціонів повинні замовляти самостійно.

Також Андрій Воловицький нагадав власникам атракціонів щодо особистої відповідальності, у разі настання надзвичайної ситуації. Закликав присутніх неухильно дотримуватись вимог нормативно-правових актів з охорони праці, вчасно перевіряти стан техніки, та у разі виявлення недоліків, негайно їх усувати. Зазначив, що фахівці Головного управління завжди готові надавати методичну та практичну допомогу у межах своєї компетенції.

Відвідувачам рекомендовано у першу чергу, звертати увагу на технічний стан. Навіть із зовнішнього вигляду атракціону можна робити висновок, приведений він у відповідність чи ні. Це і пофарбування, і наявність огорожі, і наявність правил безпечного користування атракціонами. До того ж, будь-який відвідувач може попросити у власника акт про відповідність атракціону, і тільки після цього з впевненістю користуватися ним. Біля кожного атракціону є оператор, у якого повинна бути копія документу.

Зустріч проходила у вигляді конструктивного діалогу, під час якого присутні отримали вичерпні відповіді на усі хвилюючі їх питання.


24.04.2019 |

Повернутись назад