Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

З нагоди Всесвітнього дня охорони праці а також з початком проведення планової перевірки щодо дотримання вимог законодавства у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, за ініціативою відділу нагляду у металургії та машинобудуванні Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, було проведено урочистий захід на ДЕРЖАВНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ "ВИРОБНИЧЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПІВДЕННИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ ЗАВОД ІМЕНІ О. М. МАКАРОВА" на тему: «Охорона праці та майбутнє сфери праці».

 


 

 

Фахівці Держпраці щорічно підтримують ініціативу МОП і закликають роботодавців, працівників і профспілки повсюдно провести інформаційно-роз'яснювальну кампанію, організувати різні заходи, спрямовані на створення здорових умов праці для працівників, а також просування культури і пропаганду безпечної праці.

Даний захід проходив за участі головного інженера підприємства його заступників, головних фахівців, начальників цехів і структурних підрозділів підприємства, фахівців служби охорони праці.

На засіданні з докладом виступила начальник відділу нагляду у металургії та машинобудуванні Ольга Бондаренко в яковому доповіла, до учасників засідання текст Звернення Організаційного комітету до органів державної влади, місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ і організацій та План заходів з відзначення у 2019 році Дня охорони праці в Україні під девізом «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Також зазначила  що на сьогоднішній день в Україні для запобігання виробничих ризиків і заохочення до створення безпечних і здорових умов праці в грудні 2018 Кабінетом Міністрів України прийнято Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні, яка визначає принципи, основні напрямки та завдання побудови системи організації безпеки та гігієни праці. При цьому фахівці відділу нагляду в металургії і машинобудуванні в процесі реалізації певних і поставлених завдань проводить інформаційно роз'яснювальні заходи, зокрема: беруть участь в семінарах, в спільних засідання з Радами фахівців служб охорони праці металургійних і машинобудівних підприємств Дніпропетровської області, проводять круглі столи, готують і направляють керівникам підконтрольних підприємств інформаційні листи, освітлюють на сайті публікації, в яких надають консультативну допомогу по проблемним питанням.

В ході наради Ольга Бондаренко провела аналітичний огляд випадків виробничого травматизму року в Дніпропетровській області та окремо в машинобудівної галузі за 1 квартал 2019 та зупинилась на випадках  зі смертельним наслідком, які трапилися в 2018 році, розглянувши основні причини травмування та звернула увагу на важливість дотримання вимог промислової безпеки та охорони праці на підприємствах машинобудівної галузі.

Під час засідання виступив заступник головного інженера Юрій  Голіков про статистику по виробничому травматизму на підприємстві. Зазначив, що сьогодні охорона праці на підприємстві, є питанням особливої важливості в просуванні культури охорони праці для зниження травматизму. Тому дуже важливо, щоб якомога більше людей брали участь в заходах, які вже традиційно приурочують до цієї дати.

По завершенні наради Ольга Бондаренко закликала всіх приєднатися до проведення заходів з нагоди Дня охорони праці та забезпечити широку інформаційну кампанію. Всі заходи, присвячені Дню охорони праці в Україні, який пройде під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці», повинні тривати протягом 2019 і охопити якомога більшу частину працюючих громадян і все без винятку сфери економічної діяльності. І тільки спільними зусиллями можливо виконати завдання, передбачені програмами реформ, і забезпечити конституційне право громадян на гідні умови праці.


19.04.2019 |

Повернутись назад