Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Технічних керівників і керівників служб охорони праці підприємств, які експлуатують котли, посудини що працюють під тиском та паропроводи, об’єднали на нараді фахівці Криворізького гірничопромислового управління ГУ Держпраці у Дніпропетровській області з координаційною метою для вирішення проблемних питань.

 

 

 


Впродовж 2018 року державними інспекторами відділу нагляду у металургії, котлонагляді та за підйомними спорудами, під час здійснення перевірок підприємств, виявлено факт повторюваності та однотипності порушень нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки при експлуатації вищезазначеного устаткування. Відтак, аналіз порушень, шляхи їх виправлень та методи попередження в подальшому обговорювали на нараді шляхом конструктивного діалогу.

Фахівцями Держпраці підіймались питання наявності дозволів на застосування та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; своєчасного проведення експертних обстежень та технічних оглядів; навчання і допуск до виконання робіт обслуговуючого персоналу; допуск підрядних організацій до виконання робіт з ремонту даного устаткування.

Акцентовано увагу на основних причинах аварій, які траплялись під час експлуатації систем, що працюють під тиском, зокрема: неякісне виготовлення, монтаж чи ремонт посудин, апаратів, трубопроводів; порушення технологічного режиму та правил експлуатації; несправність запобіжних пристроїв, контрольно-вимірювальних приладів, арматури; корозія металу. Зважаючи на них, технічним керівникам рекомендовано не обмежуватись діючими нормативними документами, та створювати свої внутрішні інструкції, притаманні умовам свого підприємства.

В ракурсі співвідношення законодавчої бази щодо дотримання техніки безпеки при експлуатації котлів, посудини що працюють під тиском та паропроводів, окрім Постанов, Положень та Правил увагу присутніх зосередили на вимогах «Технічного регламенту обладнання, що працює під тиском» затвердженого постановою КМУ від 19.01.2011 року №35, рекомендовано взяти до відома нову версію даного регламенту затвердженого 16.01.2019 року №27, який заплановано до набуття чинності у наступному році.

Парові та водогрійні котли; повітрозбірники (ресивери); трубопроводи для стисненого повітря, газу та пари; балони цистерни для транспортування і зберігання зріджених, стиснених і розчинених газів; а також інші посудини, що працюють під тиском – все це об’єкти підвищеної небезпеки, які суб’єкт господарювання зобов’язаний утримувати у справному стані, і забезпечити безпеку їх обслуговування та надійність роботи – резюмували державні інспектори. Разом з тим закликали до співпраці та нагадали про відкритість у наданні необхідної методичної підтримки.
 


10.04.2019 |

Повернутись назад