Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Інспектори відділу нагляду у металургії, котлонагляді та за підйомними спорудами Криворізького гірничопромислового управління організували та провели нараду метою якої було надати консультації  керівникам підприємств, щодо вирішення питань з профілактики травматизму, попередження аварійності та поліпшення умов і гігієни праці на виробництві.

 

 


До участі у нараді були залучені технічні керівники та провідні спеціалісти з охорони праці підприємств металургійної та машинобудівельної галузей Дніпропетровської області.

Протягом минулого 2018 року на підприємствах, установах та організаціях, піднаглядних Головному управлінню Держпраці у Дніпропетровській області сталося 109 нещасних випадків пов’язаних з  неналежним утриманням суб’єктами господарювання металевих конструкцій будівель, настилів, ремонтних і перехідних площадок, відсутності перильних огороджень та з неналежною організацією безпечного виконання робіт на висоті.

Зокрема, через падіння потерпілого з висоти сталося 50 нещасних випадків з яких 10 зі смертельним наслідком; падіння потерпілого в колодязь, ємність, яму тощо – 9 випадків; обрушення, обвалення будівель, споруд та їх елементів – 4 випадки, 3 з яких смертельно; через падіння устаткування (обладнання) або конструктивних елементів – 46 випадків з одним смертельним.

Наразі, результати розслідувань даних нещасних випадків і заходи по попередженню подібного знаходяться на контролі фахівців Держпраці Дніпропетровщини.

Серед питань, які підіймались в ході зустрічі: наявність, міцність і стійкість огороджень, риштувань, настилів, драбин тощо; застосовування технічно справних машин, механізмів і пристроїв; забезпечення необхідного освітлення на робочих місцях; забезпечення працівників необхідними засобами захисту та використання їх за призначенням; уживати заходи  щодо  усунення або зменшення впливу шкідливих та/або небезпечних факторів; навчання та проведення цільових інструктажів; враховування метеорологічних умов та стану здоров'я працівників, які допускаються до виконання робіт на висоті тощо.

Обговорюючи питання навчання та інструктажів з питань охорони праці, основний акцент державні інспектори поставили на їх якості: «В питаннях навчання не має місце формалізму» – зауважив начальник відділу нагляду у металургії, котлонагляді та за підйомними спорудами Володимир Губаренко.

Увагу учасників заходу було зосереджено на забезпеченні безпечної та надійної експлуатації виробничих будівель і споруд. Зважаючи на відсутність правового поля Держпраці, щодо контролю за їх станом, керівникам підприємств рекомендовано не зволікати даним питанням.

Саме на посилені контролю за додержанням вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки наголосив Володимир Губаренко, підбиваючи підсумки наради. Зважаючи на доведену інформацію, посилити роботу по недопущенню та запобіганню нещасних випадків під час утриманням суб’єктами господарювання металевих конструкцій будівель, настилів, ремонтних і перехідних площадок, перильних огороджень та під час організації безпечного виконання робіт на висоті. Разом з тим, запропонував дорадчу підтримку гірничопромислового управління в питаннях охорони праці та промислової безпеки.
 


02.04.2019 |

Повернутись назад