Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

На підприємстві ПрАТ «Дніпровський металургійний завод» відбулася нарада з охорони праці та промислової безпеки в якій прийняли участь  начальник відділу нагляду у металургії та машинобудуванні Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Ольга Бондаренко, страховий експерт з охорони праці Дніпровського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області Володимир Купарев, керівники заводських служб, члени профкому, начальники цехів, відділів, майстри, начальники ділянок, уповноважені з охорони праці, представники підрядних організацій.


 

Начальник відділу нагляду в металургії і машинобудуванні Ольга Бондаренко проінформувала про стан промислової безпеки в Україні та динаміку виробничого травматизму, причини і наслідки нещасних випадків що відбулися на підприємстві в 2018 році, а також про заходи з поліпшення умов охорони праці, які були проведені на підприємстві. Доповіла результати планової перевірки стану дотримання законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці ПрАТ «ДНІПРОВСЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ ЗАВОД», яка була проведена з 22.11.2018 по 05.12.2018 під керівництвом заступника Голови Держпраці Ігора Шумелюка.

«Найчастішими причинами нещасних випадків є порушення трудової і виробничої дисципліни та особиста необережність потерпілого. Смертельні випадки, як правило трапляються через організаційні причини (невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення трудової і виробничої дисципліни, що в свою чергу відбувається через низький рівень інструктажу працівників перед виконанням робіт підвищеної небезпеки). У меншій мірі постраждалі отримують смертельні травми суто з технічних причин - в основному через незадовільний технічний стан виробничих об'єктів або засобів виробництва». – зазначила Ольга Бондаренко.

Також на нараді спільно обговорювалися можливі заходи, які необхідно застосовувати для недопущення виникнення випадків травмування робітників під час виконання ними трудових обов’язків. Особлива увага була прикута щодо питання постійного контролю за додержанням вимог нормативно-правових актів з охорони праці, виконання організаційних та технічних заходів при проведенні робіт в осінньо-зимовий період.

Крім того, були запропоновані заходи щодо удосконалення організації профілактичної роботи - основними з яких є  підвищення рівня обізнаності працівників підприємства в питаннях охорони праці, своєчасне виявлення та усунення потенційних небезпек і ризиків, посилення контролю посадовими особами підприємств за дотриманням підлеглими працівниками вимог безпеки при виконанні робіт з підвищеною небезпекою та контролю за станом охорони праці на кожному робочому місці, адже це дозволить зберегти життя і здоров`я працівників та мінімізувати виникнення виробничих ризиків.
 


18.01.2019 |

Повернутись назад