Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Протягом поточного року фахівцями відділу нагляду у будівництві, енергетиці, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами при проведенні заходів державного нагляду (контродю), проводяться   превентивні заходи, з метою недопущення зростання рівня виробничого травматизму на суб’єктах господарювання піднаглядових галузей.

 

 


 

На виконання окремого доручення Голови  Держпраці України від 21.11.2018 №254/5.2-18, п. 1 і п.3, та начальника Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області від 29.11.2018 №237-ОД повідомляємо, що відділом нагляду у будівництві, енергетиці, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами у поточному році з метою недопущення зростання рівня виробничого травматизму на суб’єктах господарювання піднаглядових галузей, під час виконання робіт на висоті, проведені такі заходи:
-  на адресу керівників підприємств направлені інформаційні листи в яких   відображені обставини та причини виникнення нещасних випадків в результаті падіння з висоти;
-  керівникам запропоновано провести перевірки, фахівцями служб охорони праці підприємств, процесу підготовки та безпечного виконання робіт на висоті, наявності відповідної фахової підготовки у робітників, які залучаються до виконання робіт з наданням відповідної інформації про проведену роботу до відділу;
- проведена виїзна нарада з керівниками та інженерно-технічними працівниками ТОВ «Виробнича будівельно-монтажна компанія «ДНЄПР» щодо  організації безпечного виконання робіт на будівельних майданчиках, особливо при виконанні робіт на висоті з використанням засобів індивідуального захисту;
-  керівникам підприємств доведена інформація стосовно аналізу нещасних випадків на підприємствах будівельної галузі, що сталися у 2017 році та протягом 2018 року, розглянуті причини їх виникнення;
-  особлива увага роботодавців зверталася на необхідність проведення навчання та перевірки знань, робітникам та посадовим особам, у зв’язку з  введенням в дію «Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках», затверджені наказом Мінсоцполітики України 23.06.2017.

Під час проведення превентивних заходів особлива увага зверталась на технічний стан баштових кранів та умови їх безпечної експлуатації в умовах щільної міської забудови.

Також спільно обговорюються можливі заходи, які необхідно застосовувати для недопущення виникнення випадків травмування робітників під час виконання трудових обов’язків, зокрема при виконанні робіт на висоті, а також експлуатації баштових кранів в умовах щільної міської забудови.      

Проведені наради за участю керівників та інспекторського складу відділу про стан охорони праці та заходах по підвищенню рівня промислової безпеки при виконанні робіт на висоті суб’єктами господарювання будівельної та енергетичної галузей на ДП «Контакт» ВАТ «Житлобудмеханізація-2», ТОВ «Дніпробудгру-21, ТОВ «Дніпробудресурс», ТОВ «НВК-1993», ПАТ «ХайдельбергЦемент Україна», ТОВ «Виробнича будівельно-монтажна компанія «ДНЄПР», ТОВ «Асса-Інвест», ПП «Фірма «Гремко», ПБМП «Строїтель-П», ДП «Контакт» ВАТ «Житлобудмеханізація-2» ВП «Придніпровська теплова електрична станція» ПАТ «ДТЕК «Дніпроенерго», «КП «Павлоградтеплоенерго», МКП «Дніпропетровські теплові мережі», ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК», ВП «Дніпропетровські магістральні електричні мережі», ТОВ «Дніпропетровськліфт», ТОВ «Дніпроліфт», ТОВ «Ліфтремонт-Дніпро»,ТОВ НВФ «Підйомник» та інших.

В трудових колективах підприємств проведені збори,  на яких розглянуті питання стану промислової безпеки та охорони праці, обговорені дієві шляхи недопущення виникнення випадків травматизму на робочих місцях.

У поточному році фахівцями відділу спільно з Головою обласної організації профспілки працівників будівництва та промбудматеріалів Совою І.М. проведені превентивні заходи з відвідуванням будівельних майданчиків, які розташовані на території міста Дніпро. В ході проведених заходів були спільно розглянуті можливі шляхи зменшення та недопущення виникнення випадків травмування працівників зокрема під час виконання робіт на висоті, загострена увага керівників робіт на необхідності посилення контролю за безумовним використання засобів колективного та індивідуального захисту від падіння з висоти, виконавцями робіт.

У листопаді 2018 року проведена семінар-нарада з керівниками будівельних підприємств та підприємств будіндустрії області за участю Голови профспілки працівників будівництва та промбудматеріалів України Андрєєва Василя Миколайовича, представників Дніпропетроської облдержадміністрації, Голови федерації організації роботодавців Дніпропетровщини Дніпропетровської обласної організації роботодавців Сергєєва В.В. щодо поліпшення умов праці та промислової безпеки на підприємствах галузі.

Керівники та посадові особи суб’єктів господарювання, на яких були допущені випадки травмування від падіння з висоти, заслухані на нарадах у відділі за участю начальника управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки.

У поточному році, з метою недопущення виникнення випадків травмування при виконанні робіт на висоті, у відділі проведена нарада з керівниками спеціалізованих підприємств з обслуговування ліфтів м. Дніпропетровська.

В ході проведення наради розглянуто стан виробничого травматизму в комунальній та виробничій галузях у 2017-2018 роках, а саме: обставини та причини нещасних випадків які сталися протягом 2017-2018 років на об’єктах вищеназваних галузей Дніпропетровської області.

В роботі наради прийняли участь керівники підприємств та організацій,  які здійснюють ремонт та технічне обслуговування ліфтів, а саме: ТОВ «Дніпропетровськліфт-2», ТОВ «Дніпроліфт», ТОВ Ліфтреммонтаж-Дніпро», ТОВ НВФ «Підьомник» та інші.

На нараді з доповідями виступили начальник відділу головні державні інспектори, які звернули особливу увагу керівників підприємств на необхідність безумовного дотримання вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці роботодавцями, робітниками та посадовими особами підприємств.

Керівникам спеціалізованих організацій запропоновано популяризувати серед мешканців безпечні методи користування ліфтами, формування такої моделі поведінки, що сприяє комфортному та безпечному проживанню.

Фахівці відділу прийняли участь у проведенні підсумкової наради з представниками трудового колективу ВП «Придніпровська теплова електрична станція» ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго». У своїх виступах акцентували увагу на важливості продовження проведення необхідних заходів з попередження виникнення нещасних випадків на виробництві, зменшення рівня виробничого травматизму, як з боку посадових осіб так і робітників підприємства.

Фахівцями служби охорони праці ПАТ «Хайдельберг Цемент Україна» , на нараді за участю фахівців відділу, проведена презентація на тему «Захищене і здорове покоління». В ході проведеної наради також визначені переможці конкурсу  на кращу дільницю, кращого працівника.

З метою організації дієвих заходів стосовно профілактики виробничого травматизму пропонуємо: продовжити практику проведення, спільних з представниками профспілок, засідань, нарад, семінарів, направлення інформаційних листів керівникам суб’єктів господарювання та заслуховування керівників і посадових осіб суб’єктів господарювання, на яких допущені випадки травматизму зі смертельними наслідками, на засіданнях колегії Головного управління.
 


22.12.2018 |

Повернутись назад