Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Впродовж 11 місяців 2018 року на підприємствах, підконтрольних Головному управлінню Держпраці у Дніпропетровської області, травмувалось 558 працівники, в тому числі смертельні травми отримало 51 особа. Порівняно з аналогічним періодом 2017 року загальна кількість травмованих осіб зменшилась на 69 осіб (або 11%), в тому числі смертельне травмування зазнали на 13 осіб більше. (Для порівняння: за 2017 рік на виробничих об`єктах регіону травмовано 627 працівників, в тому числі 38 – зі смертельним наслідком).

 


Протягом 11 місяців 2018 року сталось 68 випадків природної смерті працівників під час виконання трудових обов’язків (за 2017 рік зафіксовано 84 таких випадків).

За галузями виробництва найбільшу кількості травмованих налічують:
•    вугільна промисловість: травмовані 135 працівників, з яких 4 загинули;
•    гірничорудна і нерудна промисловість: травмовані 107 працівників, з яких 13 загинули;
• металургійна промисловість: травмовані 111 працівників, з яких 8 загинули;
•    будівництво та промисловість будматеріалів: травмовані 18 працівників, з них 6 загинули;
•    котлонагляд та підйомні споруди: травмовані 3 працівники, з них 2 загинули;
•   житлово-комунальне господарство: травмовані 16 працівників, з яких 2 загинули;
•    машинобудування: травмовані 33 працівники, з них 5 загинули;
•    автомобільний транспорт: травмовані 14 працівників, з яких 2 загинули;
•    галузь АПК - травмовано 26 працівників, з яких 3 загинули;
•    соціально-культурна сфера: травмований 71 працівник, з яких 3 загинули;
Ще по одному випадку смертельного травмування працівників стались у енергетиці,  хімічної промисловості та у зв’язку.

Основними видами подій при смертельному травмуванні працівників треба визначити падіння потерпілого – загинуло 14 осіб (або 27% від загальної кількості загиблих);  дія рухомих, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів – загинуло 12 осіб (24%);  обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту тощо  - загинуло 7 осіб  (14%), при  транспортних подіях  загинуло 6 осіб (12%).

Основною причиною смертельного травмування треба вважати «організаційні причини»: з них загинуло 40 працівників, (або 78% від загальної кількості випадків), а саме через порушення трудової і виробничої дисципліни, порушення технологічного процесу, тощо.

За результатами розслідувань, з «технічних причин» смертельно травмовано майже 16%, в основному через незадовільний технічний стан виробничих об`єктів або засобів виробництва, конструктивні недоліки, недосконалість засобів виробництва.

Через «психофізіологічні причини» сталося 3% випадків (через особисту необережність потерпілих або внаслідок протиправних дій сторонніх осіб).

З метою недопущення подальшого зростання виробничого травматизму, для запобігання нещасним випадкам на виробництві на піднаглядових підприємствах проводяться планові та позапланові перевірки на дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, постійно проводяться превентивні заходи (семінари, наради з керівництвом та працівниками підприємств).

Впродовж року на підприємства надсилались інформаційні листи щодо стану виробничого травматизму на підприємствах області та причини резонансних подій, для вжиття заходів керівниками підприємств щодо посилення відомчого нагляду службами охорони праці.

Фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області наголошують керівникам та працівникам підприємств області на необхідності неухильного виконання усіх заходів щодо безпечного ведення робіт на об`єктах підвищеної небезпеки, утриманні технологічного обладнання у справному стані та на необхідності посилення контролю за якістю проходження медоглядів.


12.12.2018 |

Повернутись назад