Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області, у зв'язку зі зниженням температури повітря та великим приростом снігового покриву, закликає суб'єктів господарювання створювати на робочих місцях безпечні умови праці при низькій температурі та несприятливих погодних умовах.

 

 


Із-за складних погодних умов підвищується ризик виникнення нещасних випадків при дорожньо-транспортних пригодах та травмування працівників внаслідок падіння під час пересування, з причин незадовільного стану тротуарів, доріг (неприбраний сніг, ожеледиця, вибоїни, ями), падіння з даху буруль, снігу. В тому числі підвищується ризик проведення робіт на підприємствах металургійної, гірничорудної і нерудної галузі. На жаль, нещасний випадок, який стався на Дніпропетровщині 3 березня поточного року, в результаті якого відбулося обрушення покрівлі та металоконструкцій на працівника підприємства, який виконував роботу - є прикладом того що необхідно неухильно дотримуватись правил безпеки на виробництві та забезпечувати безпечні умови праці при складних погодних умовах задля збереження життя і здоров’я працівників. Крім того, тривала робота при низьких температурах навколишнього середовища може призвести до переохолодження організму чи обмороження окремих частин тіла людини.

У зв’язку великим приростом снігового покрову Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області звертається до роботодавців з рекомендаціями,  дотримання яких дозволить уникнути нещасних випадків, а саме:

  • згідно нормативно-правових актів з охорони праці, не дозволяється виконувати будівельні роботи при температурах повітря нижче 20 градусів С. За необхідності виконання робіт при вищевказаній температурі повітря підприємствам необхідно передбачити додаткові умови безпеки праці (пункти обігріву чи пункти перепочинку з додатковим забезпеченням працюючих питною водою), які повинні бути прописані у проекті виконання робіт або в іншій проектній документації (технологічних картах, регламентах тощо);
  • не дозволяється також переміщення вантажів з високою парусністю баштовими кранами при швидкості вітру більш 10 метрів за секунду, виконання робіт вантажопідіймальними кранами при низькій видимості;
  • забезпечити засобом індивідуального захисту працівників від впливу знижених температур навколишнього середовища, тобто правильно підібраний теплий захисний одяг;
  • персонал не повинен мати медичних протипоказань для робіт на холоді. Тому з метою запобігання несприятливому впливу низьких температур на організм працівників, роботодавцю слід забезпечити своєчасне проходження працівниками попередніх та періодичних медичних оглядів;
  • встановлювати внутрiшньозмiнний режим працi та відпочинку, що    передбачає можливість перерв для обігріву;
  • провести роз'яснювальну роботу з колективом - кожен працюючий повинен знати ознаки переохолодження і обмороження, а також основні правила поведінки в умовах низьких температур.

Необхідно враховувати, що за мінусових температур погіршуються умови руху, управління та проведення технічного обслуговування машин та механізмів, а також з'являється небезпека замерзання систем охолодження двигунів внутрішнього згорання і виникнення неполадок в результаті перевантажень.

З метою запобігання виробничого травматизму, керівникам та посадовим особам підприємств, установ, організацій необхідно забезпечити постійний контроль з питань охорони праці і активізувати профілактичну роботу серед працюючих задля вжиття невідкладних заходів щодо попередження нещасних випадків через складні погодні умови.

Пам’ятайте про власну безпеку, бережіть себе!


29.11.2018 |

Повернутись назад