Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

З початку листопада поточного року при Криворізькому гірничопромисловому управлінні Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області триває    розгляд Планів розвитку гірничих робіт у кар’єрах та шахтах гірничодобувних підприємств на 2019 рік.

 

 


Наразі свої програми вже представили більшість підприємств з підземним видобутком корисним копалин, серед яких найпотужніші підприємства гірничодобувної галузі України: чотири шахти ПАТ «Кривбасзалізрудком», дві шахти ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка» та АТ «Марганецький ГЗК»

Розгляд програм проходить за участі фахівців Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, керівників та провідних фахівців шахт, спеціалістів Криворізького експертно-технічного центру, представників державного воєнізованого гірничорятувального загону, науковців  профільних інститутів та фахівців проектних організацій.

Першочергово, зо всіма підприємствами обговорювалось дотримання шахтами у поточному році проектних показників без відступів від технологічних норм, заявлених підприємствами у минулорічних програмах розвитку гірничих робіт.

Так, члени комісії детально зупинились на виконанні ремонтних робіт в шахтних стволах, зокрема армування стволів. Обговорили стан підйомних машин, вентиляційних установок, копрів, надшахтних комплексів, будівель і споруд. Пріоритетними залишаються питання електробезпеки, зокрема стан контактних мереж шахт та їх захист, стан електроустановок. Не оминули увагою організацію та проведення на шахтах комісійного обстеження рухомого складу (залізничного, внутрішньошахтного і конвеєрного транспорту).

Підіймали питання дотримання графіків експертного обстеження стаціонарного обладнання, яке відпрацювало встановлений термін експлуатації. При цьому не оминали увагою процеси ведення на підприємствах технічного переоснащення, адже спільною проблемою для всіх гірничодобувних підприємств залишається знос основного технологічного фонду.

Членів комісії цікавила штатна укомплектованість макшейдерських служб шахт. Підіймаючи дане питання, зупинились на контролі за пустотами, зокрема ведення робіт по їх погашенню (заповненню). Тут же, нагадали про наявність дозвільних документів, щодо користування надрами. Увагу учасників захисту програм привернули плани шахт, щодо вводу в експлуатацію нових горизонтів.

Обговорювалась якість функціонування відомчого нагляду в організації безпечних умов праці на підприємствах, основний акцент було поставлено на контролі за веденням вибухових робіт. Разом з тим увагу зосередили на питаннях вдосконалення вибухової справи в частині випробування нових видів безтротилових вибухових речовин та зарядної техніки. При цьому вибухові матеріали, мають бути зазначені у Переліку вибухових матеріалів промислового призначення, допущених до постійного виробництва і застосування.

Зупинялись на роботі служб охорони праці шахт щодо впровадження систематичного та превентивного підходу до управління безпекою та гігієною праці, беручи за основу ризик-орієнтований підхід, як обов’язкової умови в організації роботи підприємств. 

Поза увагою членів комісії не лишилися питання обладнання пожежонебезпечних дільниць шахт системами автоматичного пожежогасіння, сигналізацією та системами пожежного оповіщення. Забезпечення контролю за веденням огньових робіт, плани ліквідації аварійних ситуацій, тощо.

Серед питань, які підіймались фахівцями Держпаці під час захисту шахтами програм розвитку гірничих робіт на наступний рік, стояли: рівень виробничого травматизму та своєчасність і об’єктивність проведення підприємствами розслідувань нещасних випадків. Відповідно, вжиті заходи по недопущенню подібного та загалом плани підприємств щодо вдосконалення роботи по попередженню травмувань та попередженню ризиків.

Наразі розгляд планів розвитку гірничих робіт а також нормативів втрат та засмічення корисних копалин під час їх видобутку у кар’єрах та шахтах гірничодобувних підприємств триває.
 


21.11.2018 |

Повернутись назад