Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

З початку опалювального  сезону на території Дніпропетровської області  зросла кількість  нещасних випадків при використанні газу в побуті.

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Пам'ятка для користувачів газовими приладами

Такі випадки трапились: 02.11.2018 року  у с. Нива Трудова Апостолівського району, де смертельно постраждали 2 мешканця села; 10.11.2018 року  у с. Червоне Широківького району постраждали 2 мешканці села, у тому числі 1 смертельно. Всі нещасні випадки трапились внаслідок отруєння чадним газом.

На виконання Розпорядження Кабінету міністрів України від 15 жовтня 2007 року №871-Р та «Порядку  проведення технічного розслідування обставин та причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті», Головним управлінням Держпраці у Дніпропетровській області  проводяться  технічні розслідування  обставин та причин таких випадків.

За попередніми даними фахівцями Головного управління встановлено, що отруєння чадним газом мешканців сіл  області  трапились  внаслідок  грубих порушень експлуатації побутових газових приладів, а саме:
•    використання побутових газових приладів  при демонтованих газоходах;
•    експлуатація газових приладів при несправній автоматики безпеки;
•    при порушенні кратності  повітряного обміну газифікованих приміщень.

Аналізуючи результати попередніх технічних розслідувань аварій при використанні газу в побуті Головне управління констатує, що крім вищевказаних причин основними причинами загибелі людей  є:
•    використання газових плит не за призначенням (для обігріву житлових  приміщень);
•    експлуатація побутових газових приладів  при  руйнованих оголовках  димових та вентиляційних каналів;
•    не виконання робіт  по перевірки та прочищенню димових та вентиляційних каналів;
•    використання витяжної вентиляції з штучним спонуканням (яка встановлюється над газовою плитою або у ванній кімнаті) при одночасній роботі  газових котлів та проточних газових водонагрівачів з відводом продуктів  згоряння у димохід;
•    несправність, навмисне відключення та втручання в систему автоматики безпеки  побутових газових приладів.

Вищевказані причини свідчать  про грубе ігнорування споживачами елементарних правил безпеки користування побутовими газовими приладами.

Тобто, за безпечність та не дотримання основних правил безпечного  користування побутовими газовими приладами люди  розплачуються своїм життям  та життям близьких.

Вважаємо також за необхідне повідомити, що у зв’язку з реформами у газовій сфері, які почались  у 2015 році з введенням в дію, зокрема,  Кодексу газорозподільних  систем (Кодексу ГРМ), «Правил безпеки систем газопостачання» (ПБСГ), а також наказу Міненерговугілля від 10.05.2018 року №250  (зареєстрованого  в Міністерстві юстиції України 30.05.2018 року №646/32098) визнано таким, що втратив чинність  наказ Державної  холдінгової компанії «УКРГАЗ» від 30.07.1997 року № 35 «Про затвердження «Положення про порядок технічного обслуговування внутрішньо-будинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення».

Відповідно до зазначеного наказу  Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)  в тарифі  газорозподільних підприємств не передбачені кошти для проведення  технічного обслуговування внутрішньо-будинкових  систем газопостачання (ВБСГ) житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення. У зв’язку з вищевикладеним, газорозподільними підприємствами області ПАТ «Дніпрогаз», ПАТ «Дніпропетровськгаз», ПАТ «Криворіжгаз»  з серпня 2018 року  припинені роботи  з  планового технічного обслуговування та планового випробування на щільність  ВБСГ житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення, які виконувалися за кошти газорозподільних підприємств  (за рахунок тарифної складової).

Діючим законодавством передбачено виконання робіт з технічного обслуговування ВБСГ виключно за договорами, що укладатимуться з власниками балансоутримувачами на умовах вільного ринку.

Чинне законодавство  покладає відповідальність за експлуатацію побутових газових приладів без проведення робіт  з технічного обслуговування та ремонту на споживачів, балансоутримувачів та власників/співвласників житла.

На підставі вищевикладеного Головне управління Держпраці у Дніпропетровській обрості наполегливо рекомендую дотримуватись вимог   чинного законодавства при експлуатації побутових газових приладів. Це буде запорукою  попередження нещасних випадків та аварій (у тому числі техногенного характеру)  при використанні газу в побуті.


20.11.2018 |

Повернутись назад