Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Впродовж 9 місяців 2018 року інспекторами Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, у сфері дотримання вимог законодавства з питань охорони праці, проведено 3416 перевірки виробничих об’єктів суб’єктів господарювання (з них 1620 планових та 1796 позапланових) на 1069 підприємствах.

 

 


За результатами перевірок виявлено більше 23100 порушень та видано приписи про їх усунення. За цей період суб’єктами господарювання усунуто 17709 порушень. До адміністративної відповідальності притягнуто 1232 посадові особи підприємств, в тому числі 331 керівники. Направлено до адміністративного суду 21 позовні заяви щодо призупинення (зупинення, обмеження) виробництва, виконання робіт, що становлять небезпеку для працівників.

У сфері дотримання законодавства про працю та зайнятість населення державними інспекторами з питань праці проведено 780 заходів державного нагляду (контролю).

За результатами перевірок та інспекційних відвідувань виявлено понад 1700 порушень у 495 роботодавців. Керівникам підприємств щодо усунення виявлених порушень винесено 538 приписів, перед роботодавцями поставлено питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності 56 посадових осіб, винних у порушені трудового законодавства.

Складено і передано до суду 334 протоколи про адміністративні правопорушення. До правоохоронних органів, за ознаками злочину Кримінального Кодексу України, передано 19 матеріалів. Відповідно до ст. 265 Кодексу законів  про працю України за порушення законодавства про працю, а саме:
-    фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;
-    оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;
-    виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків;
-    порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі;
-    недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;
-    недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні та ін.
Прийнято понад 560 рішень про накладання на підприємства фінансових санкцій на загальну суму більш 130 млн. грн. В результаті проведеної роботи понад 2 тис. працівникам, перед якими у підприємств була заборгованість по заробітній платі, виплачено понад  9 млн. гривень.

Разом з цим державними інспекторами праці проведено 620 заходів, які пов’язані із застосуванням, роз’ясненням та пропагандою трудового законодавства, законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у тому числі  проведено 490 відвідувань роботодавців з метою інформування їх та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю. На персональному прийомі державними інспекторами праці прийнято понад 1,5 тис. громадян, де основними питаннями було розглянуто оформлення трудових відносин та здійснення оплати праці.


29.10.2018 |

Повернутись назад