Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

За участі фахівців Головного управління Держпраці та Головного управління Державної фіскальної служби Дніпропетровської області відбулася зустріч з представниками територіальних громад, міських державних адміністрацій на тему: «Легалізація найманої праці та заробітної плати, неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без належного оформлення з ними трудових відносин, наповнення місцевих бюджетів, проблемні питання оподаткування тощо».

 


 

Під час зустрічі виступили: начальник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук; заступники начальника ГУ ДФС області Вікторія Каліногорська та Ірина Сікіріна; заступник начальника Пенсійного фонду України в області Олена Щирба; перший заступник начальника Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Ігор Осадчий; начальник відділу з питань додержання законодавства про працю у Дніпропетровській області Сергій Бланк; начальник інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради Тетяна Янушкевич та заступник голови правління Новомосковської районної організації транспортників, підприємців та фермерів Ігор Гуртовий.

Відкриваючи зустріч, керівник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук відзначила, що державна фіскальна служба області робить все належне для якісного проведення кампанії по легалізації заробітної плати. Це дасть додаткові надходження в місцеві бюджети. Втім: «Але зусиль податкової служби, навіть за підтримки інших державних органів недостатньо. Представники місцевих органів фактично мають всю необхідну інформацію і можуть зробити для наповнення державного бюджету шляхом легалізації заробітної плати значно більше, ніж державні структури» - підкреслила Оксана Томчук.

Перший заступник начальника Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Ігор Осадчий звернув увагу на те, що переважна більшість керівників підприємств намагаються оформити на роботу найманих працівників за цивільно-правовими договорами, навіть на роботи підвищеної небезпеки. Він відмітив: «Трапляються непоодинокі нещасні випадки з робітниками, з якими укладено цивільно-правові договори і тоді керівники підприємств просто намагаються не виплачувати компенсацію робітнику». Ігор Осадчий попередив, що для запобігання порушення прав найманих працівників, на таких керівників накладатимуться штрафні санкції.

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпропетровському регіоні Сергій Бланк довів, що у 2018 році за результатами 884-х інспекційних перевірок на несумлінних роботодавців накладено фінансових санкцій на суму понад 130 мільйонів гривень.

Сергія Бланка підтримала начальник інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради Тетяна Янушкевич: «З квітня 2018 року інспекцією проведено 11 перевірок, за результатами яких накладено санкцій на 1 мільйон 344 тисячі гривень. Ми постійно отримуємо дані від інших державних органів і за результатами їх аналізу перевірки будуть продовжуватися».

Учасники зустрічі наголосили на важливості легалізації зайнятості та детінізації заробітної плати, оскільки це є запорукою добробуту кожного працівника, а також налагодження плідної співпраці.


25.10.2018 |

Повернутись назад