Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

За оперативними даними упродовж 2012 року на піднаглядових підприємствах регіону травмовано 74 працівників (у 2011 році 82 особи), з них смертельно – 2 людини (у 2011 році – 3). Збереження тенденції до зниження рівня загального виробничого травматизму спостерігається і у першому кварталі 2013 року. Про це заявив начальник територіального управління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області Віктор Іванко на засіданні галузевої Громадської ради фахівців служб охорони праці.


Проте на металургійних підприємствах подекуди й дотепер залишаються невирішеними такі суттєві проблеми, як бездіяльність відомчого нагляду, недостатня ефективність системи управління охороною праці, відсутність принципової позиції з боку фахівців служб охорони праці, зусилля яких здебільше розбиваються об стіну байдужості роботодавців до умов праці своїх працівників. Занепокоєні у теруправлінні й низьким рівнем розслідування нещасних випадків, які покладаються на підприємства згідно чинного «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», затвердженого постановою КМУ від 30 листопада 2011 р. № 1232.

«Формальний підхід і надалі не проходитиме, – наголосив начальник теруправління Віктор Іванко. – Обмежуючись в актах спецрозслідування суто організаційними причинами настання нещасного випадку, коли наявні технічні, ви робите ведмежу послугу вашому роботодавцю. Адже він і надалі мотивуватиме особисту бездіяльність, як керівника, відсутністю грошей на профілактику травматизму і профзахворювань, на засоби колективного та індивідуального захисту, регулярні медичні огляди та оздоровлення тощо.»

Присутнім було запропоновано скласти перелік першочергових проблемним питань, які після опрацювання, буде винесено на розгляд наступного засідання Громадської ради. Зокрема, вирішено частіше проводити перехрестні перевірки стану охорони праці на підприємствах, що сприятиме не лише обміну досвідом фахівців, але й дієвому колегіальному вирішенню поточних завдань.

З метою узагальнення передового досвіду роботи служб охорони праці підприємств, де досягнуто значне зниження виробничого травматизму, та їх висвітлення в засобах масової інформації до Громадської ради обрано представника всеукраїнського науково-технічного журналу «Технополіс».

Довідка:

Фахівці Держгірпромнагляду продовжують нагадувати керівникам та працівникам усіх підприємств регіону про дотримання вимог охорони праці в процесі виробничої діяльності, а всім жителям області – про правила безпечного користування газовими приладами.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


11.04.2013 |

Повернутись назад