Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Минулого тижня, фахівці Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, з метою обговорення найбільш ефективних способів взаємодії у боротьбі з нелегальною занятістю та легалізацією заробітної плати, взяли участь у проведенні спільної наради з представниками органів Фіскальної служби, Пенсійного Фонду та виконавчої служби.

 

 


Представниками органів державної влади обговорено найбільш актуальні питання щодо легалізації заробітної плати, праці неоформлених осіб та питання щодо стану погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску.

Як зазначив начальник Управління з питань праці Андрій Толстогузов: «Пріоритетами у роботі Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області залишається легалізація трудових відносин та детінізація доходів. Тому, взаємодія з органами Державної фіскальної служби, Пенсійним фондом та активна інформаційно - роз’яснювальна робота з суб’єктами господарювання є вкрай необхідною задля уникнення порушень з питань трудового законодавства».

Зокрема, фахівцями Управління з питань праці за 7 місяців 2018 року було проведено 110 інспекційних відвідувань з питань оформлення трудових відносин та 34 з питань погашення заборгованості та своєчасної виплати заробітної плати.

В ході проведених заходів було виявлено 227 працівників без оформлення трудових відносин в рамках законодавства про працю України, з них 77 працівників працювали без будь-якого оформлення та 150 працівників виконували роботу на підставі цивільно-правових договорів, які мають ознаки трудових. Крім цього, в порушення вимог законодавства, 213 працівників були прийняті на роботу без повідомлення Державній фіскальній службі.

Загалом, за результатами інспекційних відвідувань та превентивної роботи фахівців Головного Управління з роботодавцями - трудові договори були укладені з більш ніж 6000 працівниками.

Результатом наради стало обговорення заходів щодо боротьби з тіньовою зайнятістю, в контексті взаємодії органів державної влади та затвердження Плану заходів для забезпечення виконання контрольних показників щомісячних надходжень до кінця року та створення постійно діючої робочої групи, яка буде здійснювати координацію та контроль за їх виконанням.

Крім того, акцентовано увагу, що саме спільними зусиллями можливо досягти ефективного результату - зменшення заборгованості, збільшення легалізованих робочих місць та надходження єдиного соціального внеску.


27.08.2018 |

Повернутись назад