Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

На Криворіжжі триває інформаційно-роз’яснювальна робота щодо попередження виробничого травматизму на підприємствах піднаглядних Криворізькому гірничопромисловому управлінню Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області.

 

 

 


Робочу зустріч проведено з керівництвом та провідними фахівцями з охорони праці підприємств машинобудівельної галузі задля обговорення питань щодо стану промислової безпеки, охорони праці та рівня виробничого травматизму допущеного у першому півріччі 2018 року.

В даній галузі впродовж першого півріччя поточного року допущено вісім випадків загального травматизму, що на один більше за аналогічний період 2017 року, при цьому на два випадки збільшився рівень смертельного травмування – три проти одного.

Особливе занепокоєння фахівців Держпраці викликав той факт, що більшість випадків смертельного травматизму сталися з працівниками підрядних організацій, які залучаються до робіт підприємствами машинобудівельної галузі. Тож, основну увагу учасників заходу було привернуто до якості підбору підприємств-підрядчиків, зокрема наявності у них необхідних правових документів та кваліфікаційного персоналу. Обговорюючи фаховий рівень працівників, а особливо «підрядчиків», зупинились на своєчасності та якості проведення навчань та інструктажів з питань охорони праці, а найголовніше на обов’язковому оформленні трудових відносин з найманими працівниками.

Фахівець з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Криворізькому регіоні нагадала присутнім про відповідальність роботодавців в частині порушень законодавства про працю, зокрема, про допуск працівника до роботи без офіційного працевлаштування.

В ході зустрічі говорили і про порушення працівниками трудової і виробничої дисципліни, про вдосконалення і систематичний контроль з боку працівників служби охорони праці, про низький рівень підготовки самих фахівців служб охорони праці на знання нормативно-правових актів з охорони праці при виконанні своїх посадових обов’язків та інші питання.

Резюмуючи проведену зустріч керівництвом Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області наполегливо рекомендовано учасникам робочої зустрічі вжити невідкладних заходів щодо врегулювання ситуації з ростом травматизму та спрямувати всі зусилля на створення відповідних умов праці з метою попередження виникнення травмонебезпечних ситуацій.


08.08.2018 |

Повернутись назад