Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Фахівцями Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області проведено робочу нараду із керівництвом, службою охорони праці та представниками виробничих підрозділів приватного акціонерного товариства «ЮЖКОКС» з метою запобігання виробничому травматизму на підприємствах металургії та машинобудування області.

 

 


Головним питанням даного заходу стало обговорення приорітетних напрямів роботи під час організації безпечних умов праці на роботах підвищеної небезпеки та додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки при доведенні технологічних процесів до міжнародного галузевого стандарту системи якості.

Начальник відділу нагляду в металургії та машинобудуванні Управління нагляду в промисловості і на об`єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Ольга Бондаренко проінформувала керівництво та фахівців підприємства про стан промислової безпеки та травматизму на підприємствах України й області, довела обставини та причини найбільш резонансних нещасних випадків.

З метою подальшого об’єктивного та якісного проведення розслідування нещасних випадків комісіями підприємства та попередження випадків виробничого травматизму, Ольга Бондаренко звернула особливу увагу на необхідності аналізу та розгляду на нарадах, засіданнях, ситуацій щодо стану охорони праці та промислової безпеки, це сприятиме запобіганню виробничого травматизму та створенню безпечних і не шкідливих умов праці на кожному робочому місці. Зокрема, взяти до уваги спеціалістам з охорони праці, спільно з керівниками структурних підрозділів, представниками профспілок і іншими фахівцями всі зауваження щодо розслідування нещасних випадків на виробництві, оформлення відповідних матеріалів та прийняти заходи щодо проведення якісних, повних, об’єктивних розслідувань. Підходити до кожного випадку індивідуально, з урахуванням усіх деталей, які виникають під час його настання.

Серед першопричин настання нещасних випадків, вказано на організаційні: невиконання посадових обов`язків, вимог інструкцій з охорони праці, відсутність інструктажів, допуск ненавчених працівників до виконання небезпечних робіт, незастосування засобів індивідуального захисту, порушення правил дорожнього руху тощо. Крім того, серед технічних причин результати розслідувань засвідчують незадовільний технічний стан обладнання та механізмів, а серед психофізіологічних – особисту необережність постраждалих.

Під час конструктивної бесіди генеральний директор ПАТ «ЮЖКОКС» Андрій Шабанов задав питання начальнику відділу нагляду в металургії та машинобудуванні Ользі Бондаренко –  «З вашої думки чому на підприємствах машинобудівної галузі збільшується зріст виробничого травматизму?».

«Нажаль в галузі відбувається велике скорочення персоналу, яке веде за собою нестачу кваліфікованих робітників, тому якщо роботу яку повинні виконувати два або три працівника виконує один.» – відповіла Ольга Бондаренко та порекомендувала глибше вивчити вплив  проблем  охорони  праці  на  текучість обслуговуючого персоналу шляхом виконання анкетування, експертних оцінок і статистичного аналізу роботи підприємства.

Аби запобігти нещасним випадкам на виробництві, керівництву та фахівцям ПАТ «ЮЖКОКС» наголошено на необхідності дотримання усіх необхідних заходів безпечного виконання робіт на об`єктах підвищеної небезпеки, утриманні технологічного обладнання у справному стані, забезпечення працівників спецодягом та засобами індивідуального захисту відповідно до норм, посилення контролю за станом охорони праці та виробничою дисципліною.


11.07.2018 |

Повернутись назад