Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

На цьому було зазначено під час науково-практичного семінару з безпечного використання кисню в лікувально-профілактичних установах, проведення якого відбулося у м. Дніпропропетровськ за ініціативи Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України.


Під час теоретичної частини семінару учасники обговорили стан забезпечення киснем лікувально-профілактичних установ, заходи попередження травматизму, порядок отримання дозволів Держгірпромнагляду на зберігання і експлуатацію устаткування, що постачає кисень, нові технології у використанні медичного кисню.

«Після трагедії, що сталася у Луганській міській лікарні № 7 у січні 2010 року, коли загинуло 16 осіб внаслідок вибуху балонів з киснем, Держгірпромнагляд ініціював пошук нових варіантів переходу на прогресивну технологічну схему постачання медичного кисню, – зазначив начальник теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області Віктор Іванко. – Адже кожен повинен зрозуміти: найбільшою загрозою кисню є його вибухонебезпечність та властивість потужного окислювача».

Проведення практичної частини семінару відбулося на базі обласної лікарні ім. І.І. Мечнікова, де відбулась демонстрація експлуатації кріоциліндрів під час роботи медиків.

У проведенні науково-практичного семінару взяли участь фахівці теруправлінь Держгірпромнагляду у Дніпропетровській, Запорізській та Кироввоградській областях, Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА, фахівці ДП «Приднепровский ЕТЦ», а також фахівці з понад 30 лікувально-профілактичних закладів, що опікуються питаннями охорони праці.

Довідка.

Кріоциліндр – це кріогенна посудина, виготовлена з нержавіючої сталі, яка заповнюється рідким киснем. Її діаметр – 505 мм, висота – 1530 мм. Кріоцеліндр міститься у сталевому контейнері на коліщатах, що суттєво полегшує переміщення на підлозі киснево-розподільної станції (КРС). Цей автономний кріогенний агрегат захищений екранно-вакуумною ізоляцією та обладнаний запірно-регулюючою арматурою, контрольними приладами, системою регулювання та підтримки тиску. Запобіжний клапан – захищає посудину від перевищення тиску. Розривна мембрана спрацьовує у випадку, коли не спрацьовує запобіжний клапан. За допомогою вбудованого обладнання рідкий кисень переходить у газоподібний стан під робочим тиском у 14 атм (в балонах у 150-200 атм.). За об’ємом газу один кріоциліндр марки DPL-450-175 еквівалентний двадцяти двом 40-літровим кисневим балонам.

Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


09.04.2013 |

Повернутись назад