Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Фахівці відділу нагляду у агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління нагляду в промисловості і на об`єктах підвищеної небезпеки взяли участь у трьохденному семінарі-нараді Держпраці «Про підвищення ефективності здійснення заходів державного нагляду на підприємствах агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери».

 

 


Захід проходив за участю начальників територіальних органів Держпраці, їх заступників, керівників структурних підрозділів, головних державних інспекторів, що здійснюють державний нагляд щодо суб’єктів господарювання агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери, представників Міжнародної організації праці, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Федерації профспілок України, начальників відділів охорони праці підприємств області.

Відкрив семінар заступник Голови Держпраці Ігор Шумелюк. У своєму виступі він наголосив: запобігти, попередити нещастя на виробництві – одне з головних завдань діяльності фахівців Держпраці, які вони мають вирішувати у тісній взаємодії з роботодавцями, місцевими органами влади, профспілковими організаціями, іншими соціальними партнерами. «Досягнути позитивного результату можливо лише тоді, якщо робота кожного інспектора відповідатиме трьом основним вимогам сьогодення – буде своєчасною, якісною та ефективною», – підкреслив Ігор Шумелюк.

Під час зустрічі були обговоренні питання щодо особливостей здійснення нагляду та проведення превентивних заходів органами Держпраці в агропромисловій та соціально-культурній сферах, розглянута динаміка виробничого травматизму та причини його виникнення в розрізі регіонів України.

Своїми напрацюваннями у наглядовій діяльності поділилися керівники обласних управлінь, керівники структурних підрозділів територіальних органів Держпраці. Зокрема говорили про аналіз спеціальних розслідувань нещасних випадків пов'язаних з пригодами на транспорті; специфіку проведення превентивних заходів у лісовій галузі; проблеми здійснення державного нагляду за суб'єктами господарювання СКС і торгівлі та шляхи їх вирішення; особливості здійснення заходів нагляду праці на об'єктах з масовим перебуванням людей.

Також увагу звернули на особливості здійснення заходів нагляду за дотриманням безпечних умов праці у закладах охорони здоров'я; питання дотримання охорони праці у закладах оздоровлення та відпочинку дітей; безпечну експлуатацію транспортних засобів суб'єктами господарювання АПК та СКС, а також встановлення контролю з боку посадових осіб підприємств в частині дотримання працівниками вимог Правил дорожнього руху України під час експлуатації транспортних засобів; питання забезпечення виконання вимог охорони праці на підприємствах зі зберігання та переробки зерна та аналіз виробничого травматизму.

Окремо обговорені питання щодо безпечності продукції на ринку та про зміни та перспективи у дозвільній системі.

Крім того, на семінарі йшлося про ризики та загрози від вибухонебезпечних предметів, зміни в законодавстві, нові підходи щодо удосконалення системи управління охороною праці на підприємствах України. Учасники також навчилися на практиці надавати домедичну допомогу на виробництві.


04.06.2018 |

Повернутись назад