Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Фахівцями Управління нагляду в промисловості і на об`єктах підвищеної небезпеки продовжуються планові перевірки суб’єктів господарювання щодо дотримання законодавства з питань охорони праці, промислової безпеки та порядку організації роботи з охорони праці на об’єктах підвищеної небезпеки.

 

 


Практика розгляду підсумків планових перевірок на засіданнях Колегій Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області з керівниками та відповідальними посадовими особами підприємств, де здійснювались перевірки, має систематичний характер і на думку фахівців - є достатньо важливою.

Минулого тижня відбулося засідання з відповідальними особами ТОВ «науково-виробниче підприємство «АТОМТЕПЛОСТАЛЬ», яке спеціалізується на виготовленні труб, порожнистих профілів, фітингів зі сталі.

«В процесі спілкування з директорами, інженерами з охорони праці та відповідальними особами, які запрошуються на засідання, ми обговорюємо конкретні порушення які виявлені під час перевірки та надаємо рекомендації щодо недопущення подібних ситуацій в майбутньому. Важливо, щоб керівники чітко усвідомлювали свою відповідальність за створення належних умов праці та дотримувались законодавства про охорону праці, адже це забезпечує збереження життя і здоров’я працівників під час трудової діяльності» - на цьому наголосила під час засідання начальник відділу нагляду в металургії та машинобудуванні Ольга Бондаренко.

В ході планової перевірки, яка проводилась на підприємстві з 7 травня по 21 травня 2018 року, було виявлено 39 порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці, запропоновано до зупинки 8 одиниць обладнання та 8 робочих на відсторонення від виконання робіт з підвищеною небезпекою, притягнуто до адміністративної відповідальності 2 посадові особи.

Фахівцями рекомендовано забезпечити належне функціонування Системи управління охороною праці розробленою на підприємстві; удосконалювати знання по нормативно-правовим актам з охорони праці  посадових осіб які входять до складу комісії з перевірки знань з охорони праці; систематично проводити інструктажі та навчання працівників які безпосередньо виконують роботи, в тому числі роботи підвищеної небезпеки – тобто, загалом забезпечити належну роботу відповідних служб підприємства.

Крім того, на постійному контролі фахівців Головного управління стоять питання щодо попередження проявів корупції, якість проведення перевірок, компетентність державних інспекторів. Тому, присутній на засіданні головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Олександр Бутильський, попередив усіх про відповідальність за вчинення корупційних діянь та поцікавився у посадових осіб підприємтсва, чи не вбачали вони протиправних корупційних дій чи неналежну поведінку державних інспекторів під час перевірки.

Представники підприємства відмітили професіоналізм та компетентність фахівців, коректну поведінку, зокрема звернули увагу, що в процесі перевірки та загалом після її проведення, отримали роз’яснення та рекомендації щодо належного функціонування Системи  управління охороною праці на підприємстві відповідно до чинного законодавства.


31.05.2018 |

Повернутись назад