Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

17 травня, в день популяризації української культури і традицій – День вишиванки, фахівці Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області провели інформаційні зустрічі з учнями і представниками закладів освіти міста Павлоград з метою детального роз’яснення молоді їх трудових прав та особистої безпеки під час літніх канікул та, крім того, разом з учнями та педагогічними колективами долучилися до святкування Дня вишиванки.

 


Під час канікул багато молоді, а саме школярі старших класів та студенти, шукають спосіб отримати додатковий дохід, але як не стати жертвою недобросовісних роботодавців – розповідають фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області під час інформаційних візитів до навчальних закладів.

Зокрема, 17 травня поточного року, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та питань дитячої праці у Павлоградському регіоні Наталія Старікова, з метою здійснення превентивних заходів щодо посилення контролю за дотриманням законодавства про працю при використання праці неповнолітніх, а також профілактики правопорушень у зазначеній сфері, напередодні шкільних канікул, провела відвідування Павлоградської загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступенів № 5 Павлоградської міської ради Дніпропетровської області.

Учням та вчителям розповіли про захист прав неповнолітніх у сфері трудових відносин, який гарантований нормами законодавства про працю. Зокрема, Кодексом Законів про працю України передбачено ряд вимог, які забезпечують соціально-правовий захист осіб віком до 18 років.

Як зазначалось фахівцем, неповнолітні у трудових відносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України. Крім того, при прийнятті на роботу випробування особам до 18 років не встановлюється, скорочено тривалість робочого часу на 1 годину. Особи віком від 16 до 18 років працюють 36 годин на тиждень, а від 15 до 16 років – 24 години. Заборонено залучення неповнолітніх до роботи в нічний час, до надурочних робіт, у вихідні дні.

Не допускається прийняття на роботу й осіб, молодших за шістнадцять років. За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п'ятнадцяти років. Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої праці, що не завдає шкоди здоров'ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час після досягнення ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.

Забороняється праця неповнолітніх на важких роботах і з шкідливими або небезпечними умовами праці.

Під час даного відвідування адміністрацію закладу та учнів старших класів поінформовано про підстави здійснення інспекційних відвідувань фахівцями Головного Управління, передбачених пунктом 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295.

Фахівець наголосила на необхідності звертатися до фахівців Держпраці або її територіальних органів у разі порушення трудових прав, зокрема, трудових прав молоді. Крім того, звернула увагу, що спеціалісти завжди готові надати консультації стосовно питань додержання законодавства про працю та охорону праці.


18.05.2018 |

Повернутись назад