Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Головним управлінням Держпраці у Дніпропетровській області, відповідно до Плану перевірок на 2018 рік, проводяться перевірки суб’єктів господарювання стосовно дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення та порядок організації роботи з охорони праці на об’єктах підвищеної небезпеки.

 

 


Спілкуючись з керівниками, інженерами та працівниками підприємств фахівці Головного Управління в першу чергу звертають увагу на необхідність дотримання правил з охорони праці, адже, саме належне їх виконання, забезпечує збереження життя і здоров’я працюючих під час виробничої діяльності. Як показує практика, однією з найпоширеніших причин травматизму є організаційна причина, коли неналежна робота відповідних служб підприємств, відсутність проведення інструктажів і загалом незнання правил охорони праці, може, на жаль, призвести до фатальних обставин на виробництві.

Тому, задля попередження випадків травмування та дотримання законодавства з питань охорони праці фахівці відділу нагляду в металургії та машинобудуванні продовжують практику обговорення на сумісних нарадах результатів проведених перевірок з керівниками та інженерами з питань охорони праці відповідних підприємств.

Чергова нарада відбулася 11 травня поточного року, з відповідальними особами ТОВ «Спецтехоснастка», яке спеціалізується на виробництві та реалізації поліетиленової та поліпропіленової тари, проектуванні та виготовленні верстатів з числовим програмним управлінням та на виробництві інших машин та устаткування спеціального призначення.

Планова перевірка підприємства проводилась з 24 квітня по 10 травня, в ході якої виявлено 113 порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці, запропоновано до зупинки 32 одиниць обладнання та 5 робочих на відсторонення від виконання робіт з підвищеною небезпекою, притягнуто до адміністративної відповідальності 4 посадових осіб.

Фахівці звернули увагу на найбільш суттєві питання, які виникали в ході перевірки, даючи акцент на порушеннях, в наслідок яких було рекомендовано призупинити експлуатацію обладнання та виконання робіт підвищеної небезпеки.

Як зазначила начальник відділу нагляду в металургії та машинобудуванні Ольга Бондаренко «в питаннях охорони праці керівництву є над чим попрацювати». Тому, учасникам наради рекомендовано вжити невідкладних заходів для створення відповідних умов праці з метою попередження виникнення травмонебезпечних ситуацій, в тому числі, організувати систематичний контроль з боку служби охорони праці за своєчасним розробленням нових і відповідністю діючих інструкцій вимогам законодавства, їх періодичним переглядом та своєчасним внесенням змін і доповнень до них.

Крім того, наголосила «збереження життя і здоров’я насамперед залежить від усвідомлення керівником, відповідальності за безпечну працю своїх підлеглих».


11.05.2018 |

Повернутись назад