Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

З метою попередження виробничого травматизму, фахівцями відділу нагляду у будівництві, енергетиці, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами Управління нагляду в промисловості і на об`єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області продовжується проведення превентивних заходів спрямованих на безпечне виконання робіт та дотримання правил з охорони праці на підприємствах будівельній галузі.

 


В ході проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з керівниками, інженерами з охорони праці та працівниками будівельних підприємств, фахівці Головного управління звертають увагу, що заходи з охорони праці на будівельних об'єктах покликані, з одного боку, створити сприятливі умови роботи для працівників, з іншого ─ захистити працюючих від нещасних випадків, ризик яких у будівництві традиційно є високим. Тому, найважливіша роль в організації будівельного процесу відводиться розробці правил техніки безпеки і контролю над їх дотриманням.

З початку травня поточного року, фахівцями Головного управління проведені виїзді наради на підприємствах ТОВ «Виробнича будівельно-монтажна компанія «ДНЄПР» та завод ПрАТ «ХайдельбергЦемент Україна» у місті Кам’янське.

На зустрічах обговорені питання щодо  організації безпечного виконання робіт на будівельних майданчиках, особливо при виконанні робіт на висоті з використанням засобів індивідуального захисту. Адже, забезпечити безпеку праці допоможе професійне проектування, зокрема складання технологічних карт для кожного конкретного будівельного об'єкту.  Крім того, доведена інформація стосовно аналізу нещасних випадків на підприємствах будівельної галузі у 2017році та розглянуті причини їх виникнення.

Особливу увагу роботодавців звертали  на необхідність проведення навчання та перевірки знань, робітників та посадових осіб, у зв’язку з  введенням в дію «Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках», затверджених наказом Мінсоцполітики України від 23 червня 2017року.

Зокрема, інструктаж з техніки безпеки є необхідним не тільки для новоприйнятих на роботу співробітників, але і для більш досвідчених будівельників. А тому, допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки, таких як зварювання, електропрогрівання бетону, утеплення та ізоляція елементів споруджуваного об'єкта з використанням скловати, бітумних мастик і бакелітових матеріалів, нанесення бетону методом напилення, забивання паль, цементування і зміцнення фундаментів, висотні та такелажні роботи може бути виданий працівникові тільки після проходження відповідного навчання та складання іспиту.

Під час проведення наради на заводі ПрАТ «ХайдельбергЦемент Україна» керівників та інженерно-технічних працівників проінформували про стан виробничого травматизму та аналіз нещасних випадків на підприємствах безпосередньо з виробництва будівельних матеріалів, обговорені шляхи їх зниження та проінформовано про зміни термінів дії певних нормативно-правових актів з питань охорони праці у зв’язку з введенням в дію розпорядження Кабінету міністрів України від 18 грудня 2017 №1022-р.

Крім того, фахівці розповіли про дію нової редакції «Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання», затверджених наказом Мінсоцполітики України від 19 січня 2018року №62 та необхідність вжиття відповідних заходів щодо організації проведення навчання, удосконалення та перевірка знань даних Правил.

Нагадаємо, що раніше, протягом квітня, крім проведення планових перевірок суб’єктів господарювання будівельної галузі, проводились превентивні заходи на підприємств ТОВ «Асса-Інвест», ПП «Фірма «Гремко», ПБМП «Строїтель-П», на яких особливу увагу звернули на безпечне виконання будівельно-монтажних робіт. Крім того, відвідавши безпосередньо будівельні майданчики міста, фахівці нагляду у будівництві, енергетиці, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами, спілкуючись з виконробами, майстрами та робітниками будівельних спеціальностей обговорили питання небезпеки при виконанні будівельних робіт та заходи щодо їх попередження.


07.05.2018 |

Повернутись назад