Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Сучасний стан промислової безпеки на підприємствах Дніпропетровщини та подальші шляхи зниження виробничого травматизму розглянуто під час круглого столу, що відбувся у м. Дніпропетровську напередодні Всесвітнього дня охорони праці у медіа-центрі «ДНЕПР ПОСТ» за сприянням теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області.


У заході взяли участь начальник теруправління Держгірпромнагляду Віктор Іванко, начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Дніпропетровській області Надія Братко, заступник голови Дніпропетровського обласного об'єднання профспілок Юрій Чернов.

Наразі на Дніпропетровщині триває низка заходів, затверджених розпорядженням голови обласної державної адміністрації Ігорем Коломойським, до Всесвітнього дня охорони праці, який щорічно відзначається 28 квітня. Їх мета – привернути додаткову увагу суспільства, органів влади, роботодавців та працівників до профілактики виробничих ризиків, щоденного дотримання вимог безпеки на підприємствах, свідомого ставлення кожної людини до питань власної безпеки на робочому місці. Серед основних заходів, запланованих організаційним комітетом у Дніпропетровській області – роз’яснювальні семінари з питань професійних ризиків, консультації на підприємствах та лекції у навчальних закладах, «круглі столи» за участі сторін соціального діалогу, надаватимуться відповіді на запитання громадян під час прямих телефонних ліній, днів відкритих дверей.

Організатори переконані, що проблеми безпечних умов праці та виробничого травматизму вимагають щоденного їх розв`язання. Тому більшість запланованих заходів – відбуватимуться в регіоні й поза межами квітневої акції, впродовж усього року. А Всесвітній день охорони праці – лише додаткова можливість для суспільства замислитись над тим, що заважає працівникові на шляху до безпечної праці.

Результатом цієї багатовекторної співпраці сторін соціального партнерства, місцевих органів влади, громадських організацій, на думку начальника теруправління Держгірпромнагляду Віктора Іванко, має стати подальше збереження тенденції зниження виробничого травматизму, сприяння реалізації головного принципу державної політики України в сфері охорони праці – забезпеченню конституційних прав громадян на безпечні та здорові умови праці, сприянню спільному дієвому впливу на виконання вимог Закону України «Про охорону праці».

Аналіз стану травматизму на підприємствах, підконтрольних територіальному управлінню Держгірпромнагляду, свідчить: впродовж останніх 18 років у Дніпропетровській області спостерігається суттєве зниження загального рівня виробничого травматизму – майже в 14 разів. Проте, навіть проти жахливої цифри 1996 року, яка становила 4841 травмованих осіб, кількість нещасних випадків і сьогодні ще залишається доволі високою. Зокрема, протягом 2013 року сталося 330 нещасних випадків, 27 з них – зі смертельним наслідком, у той час у позаминулому році загалом травмовано 365, у тому числі 33 – зі смертельним наслідком. Цього року станом на 01.04.2014р. вже сталося 79 нещасних випадків, з них 4 – зі смертельним наслідком.

«Поки в країні виникає хоча б один випадок травматизму на виробництві, «спочивати на лаврах» зниження показників травматизму, навіть таких суттєвих, які демонструє в останні роки промисловий гігант – Дніпропетровська область, зарано. Адже за кожною цифрою – трагедія чиєїсь родини, – зазначив під час круглого столу начальник теруправління Держгірпромнагляду Віктор Іванко. – Отже ми усі разом повинні й надалі проводити послідовну інформаційно-роз'яснювальну роботу, яка має на меті зміну ставлення наших громадян до питань охорони праці, безпеки як на виробництві, так і особистої».


Довідка:

Щорічна світова акція – День охорони праці – відзначається майже у 100 країнах світу. З пропозицією встановлення цього дня виступив Канадський конгрес профспілок, до ініціативи якого у 2001 році приєдналась Міжнародна організація праці (МОП) та визначила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці.

Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 офіційно встановлено Національний день охорони праці, який також відзначається щорічно 28 квітня.

Напередодні свята за рішенням МОП проводиться Тиждень охорони праці. У 2014 році за рекомендацією МОП щорічний квітневий захід триватиме під гаслом: «Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві».

Актуальність відповідної тематики обумовлена тим, що сьогодні хімічні речовини та їх сполуки є одними з основних, як у повсякденному житті людини, так і на виробництві. Постійний ріст виробництва і збільшення використання хімічних речовин породжує реальну загрозу, як для суспільства в цілому, так і для виробничого середовища, яке нерозривно пов’язано із навколишнім. Тільки у 2013 році в Україні на підприємствах хімічної промисловості травмовано 198 осіб, із них 19 смертельно, чотири нещасні випадки сталися безпосередньо під час використання та застосування хімічних речовин на виробництві.


Прес-служба теруправління Держгірпромнагляду
у Дніпропетровській області


25.04.2014 |

Повернутись назад