Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

З метою підвищення рівня правової обізнаності та популяризації культури безпеки і гігієни праці серед молодого покоління та з нагоди відзначення 28 квітня Всесвітнього дня охорони праці в Україні, у рамках відповідного плану заходів, посадовими особами Управління нагляду в промисловості і на об`єктах підвищеної небезпеки та Управління з питань праці організовано інформаційні зустрічі зі студентами та викладачами навчальних закладів міста Кам’янське.

 

 


Спілкуючись зі студентами, директорами, викладачами та інженерами з охорони праці Кам’янського медичного коледжу, Індустріального коледжу Державного вищого навчального закладу «Українського державного хіміко-технологічного університету»,  Кам’янського вищого професійного училища спеціалісти звернули особливу увагу старшокурсників на необхідності завжди дотримуватися усіх правил безпеки та охорони праці та удосконалювати свої знання з питань трудового  законодавства  – адже,  в майбутньому, всі планують обрати свій професійний шлях, а ці знання допоможуть не потрапити на гачок недобросовісних роботодавців та відповідно, відстояти свої трудові права.

Не випадково, девізом Всесвітнього дня охорони праці є «Захищене і здорове покоління», адже цей день збігається із завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня. 

Начальник  та головний державний інспектор відділу нагляду на транспорті, у зв’язку та у хімічній промисловості Андрій Артеменко та Олександр Бережний розповіли слухачам про основні засади охорони праці на виробництві, навели приклади нещасних випадків, водночас, надав практичні поради студентам як можна уникнути подібних ситуацій. Акцентували увагу на тому, що необхідно дотримуватись безпеки під час праці - а це і забезпечення працівників засобами індивідуального та колективного захисту, проведення інструктажів, навчання з питань охорони праці, адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями.

Не менш важливими, як зазначила начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпродзержинському регіоні Ольга Соловйова,  є знання трудового законодавства та захист своїх трудових прав.

В першу чергу треба звертати увагу на належне оформлення трудових відносин, адже, саме офіційно оформлені відносини, за трудовим договором, є гарантією соціального захисту і стабільності  працівників. Крім того роботодавець повинен додержуватися мінімальних державних гарантій в оплаті праці працівників та своєчасно та у повному обсязі виплачувати  заробітну плату, що передбачено законодавством про працю.

Головне, як зазначили фахівці – завжди дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей.

Фахівці закликали керівників закладів освіти разом з фахівцями Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу та навчання, спрямовані на формування культури охорони праці майбутніх працівників. І, насамперед, наголосили, що правове поле та умови виробництва повинні розвиватися з урахуванням інтересів молоді, забезпечуючи захист від небезпек і збереження здоров’я майбутнього трудового потенціалу країни.


24.04.2018 |

Повернутись назад