Powered by : kan-studio Support by M.Saenko

Фахівці Управління з питань праці Головного управління Держпраці  у Дніпропетровській області взяли участь у проведені семінару-навчання для  селищних, сільських голів, керівників та головних бухгалтерів підприємств, профспілкових організацій, спеціалістів з охорони праці, керівників фермерських господарств та агроформувань Нікопольського району з питань трудового законодавства та додержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

 

 


Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Нікопольському регіоні Анатолій Коробка акцентував увагу присутніх на додержанні мінімальних державних гарантій в оплаті праці працівників,  належному  оформленні трудових відносин,  своєчасному та у повному обсязі виплати заробітної плати. Окремо звернув увагу, що відповідно до чинного законодавства виконання робіт та  надання послуг може здійснюватися як на підставі трудового, так і цивільно-правового договору і основною  їх відмінністю є те, що перші регламентуються Кодексом законів про працю, а інші — Цивільним кодексом України.

Тому необхідно належним чином, а саме, офіційно оформлювати трудові відносин між роботодавцем і працівником – на підставі трудового договору. Отже, це означає, що  в першу чергу, це є гарантією соціального захисту працівників, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу з метою досягнення позитивного результату. Водночас, для роботодавця -це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.

Крім того, було наголошено на правильності нарахування і своєчасності оплати праці відносно працівників підприємств, які підпорядковані сектору агропромислового комплексу. Особлива увага була приділена питанням стосовно гарантованого розміру заробітної плати, у тому числі доплати, надбавки й заохочувальні виплати; право на відпустку; оплата лікарняних; оплата роботи у надурочні години, святкові й вихідні дні, нічний час; право працівників на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань.

На завершені зустрічі фахівець нагадав, що  спеціалісти завжди готові  надати методичні рекомендації та консультації на рахунок дотримання трудового законодавства, задля роз’яснення тих питань,  які виникають в процесі роботи.


23.04.2018 |

Повернутись назад